| xXAndr3y98Xx a întrebat:

Salut TPU,Nu stiu cum sa va zic...dar m-am indragostit de o fata,adica de o colega, din prima data cand am vazut-o.(a fost prima data cand m-am indragostit de-a binelea), de vreo 2 ani de zile de cand m-am indragostit, Adica asta s-a intamplat la inceputul clasei a 9-a cand ne-am vazut prima data.Mi-a placut foarte mult de ea, si nici in momentu de fata (am terminat clasa 10-a), nu am vazut o fata ca i-a sa-mi placa.Si am lasa-to cat am putut eu.( acum trec clasa 11-a.)Si imi pare rau ca nu am putut sa iau o legatura gen sa vorbesc cu ea, prin mesaje sau altele.Si nici la liceu nu sunt prea bagacios, ca sa zic asa..adica sunt cam timid.Dar sunt un baiat care pune suflet pe ce-a ce iubeste.Si tine cu adevarat la acea persoana.Si ar da si sufletu pentru acea fata.Sincer ca sa numai lungesc.Nustiu cum sa incep o conversatie cu ea? Asa pot sa-i zic: Buna, ce faci? (sa-mi raspunda: bine, tu).Si tot asa. dar dupa asta nu stiu ce sa-i mai zic..si ma blochez..nu vreau sa ramana buna si atat..Si sa vorbesc cu ea in fiecare zi daca as putea.Si la un momendad timp sa-i spun ca o iubesc, si ca tin foarte mult la ea, si ca as vrea sa stau cu tine.Dar probleme e alta.Ea are pe altcineva cu care sta..si e cam complicat. faza e ca uneori o mai si supara/tipa la ea chesti din astea.( dar poate glumeste). Sincer sta de cateva luni cu el.(a mai stat si cu alti s-a despartit si tot asa).Mie sincer nu prea il cunosc si nu stiu nimic despre el.Dar faza e ca eu, chair simt ceva pentru i-a si simt eu in mine, adica parca imi zice cineva, ca aceasta fata este iubirea ta.Si ca vrei sta mereu cu ea.La un momendat cand vezi avea curajul sa-i spui ca o iubesti. Orcum eu nu o sa renunt niciodata la ea.( asta e daca are pe altcineva).Eu tot nu renunt.Sincer cum am si zis, nu am vorbit cam niciodata cu ea ( gen mesaje sau si la liceu) La liceu vorbim din cand in cand.Si au trecut si 2 ani. Vreau acum sa incep din vara asta..deja din clasa 11-a sa incep sa vorbesc cat de cat cu ea.Si nu vreau sa ma grabesc sa-i spun ca o iubesc.O mai las putin.Deci imi puteti spune ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai las-o putin, daca tot are pe cineva, dupa cum spui.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru neutrino):

Pai o so mai las.Dar cred ca ai citit tot..Eu vreau sa incep o conversatie cu ea.Gen buna, ce faci? chesti din astea.(macar sa incep sa vorbesc cu ea..si dupa sa-i zic ca o iubesc. daca ai inteles.dar sincer nu stiu cum sa ma exprim.

| neutrino a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Mai amana evenimentul iubirii, dar o poti saluta si o poti complimenta ori de cate ori ai aceasta ocazie.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru neutrino):

Pai asta e faza. vreau sa incep o conversatie cu ea.( care nu am facut niciodata). Pentru ca n-am avut curajul sa-i spun.Gen ce faci?, cum te simti chesti din astea.(faza e ca nu stiu ce simte pentru mine). Acum suntem in vacanta de vara..Si as vrea sa incep de acum, gen sa vorbesc cu ea.Nu neaparat sa-i zic ca o iubesc si astea..Gen sa o salut, sa-i zic ce faci chesti dastea.Si sa incep sa ies in oras cu ea.Nu vreau din clasa 11-... si dupa poate, prin clasa 11-a sau pe la sfarsitul verii, sa-i zic ca o iubesc etc. Nu ma intereseaza daca are iubit sau nu.Eu tot pe ea o iubesc.E prima fata de care m-am indragostit asa tare.Adica e chiar prima, ca nu prea m-am indragostit de alte fete.Dar faza e ca nici nu ma uit la alte fete.Degeaba are altele corpu frumos/bun etc.Dar daca sunt niste ''tarfe'' ca sa zic asa.Imi poti da si mie niste sfaturi? si cam ce ar trebui sa-i zic? ca ma blochez mereu. Dupa: Buna, ce faci? ( dupa ce sa-i mai zic?). Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.