| maryangelll a întrebat:

Va rog sa aveti rabdare sa cititi povestea mea. Am ceva pe suflet si as dori sa va spun si voua sa vad ce parere aveti. Va rog sa nu radeti de mine! Deci inca din scoala generala(mai exact din clasa a5-a) eu am stiut ca imi doresc sa merg la un anumit liceu dintr-un oras mai mare. Acel liceu este extrem de prestigios si mult mai bun decat cel la care sunt acum care este mult mai slab si acolo nu ajunge oricine. Scoala generala am urmato intr-un orasel de provincie mai micut si nu ft cunoscut. Anii au trecut si eu tot nu mi-am putut lua gandul de la liceul "meu". Acum sunt in clasa a10-a si parintii ma vor transfera la acel liceu in semestrul 2 si voi sta la niste rude ft apropiate pentru ca au vazut cat de mult imi doresc sa urmez acel liceu. Tin sa precizez ca nu cunosc pe nimeni in acel liceu, am insa destule cunostinte si prieteni in acel oras, nu ft apropiati insa, dar cu care ma inteleg destul de bine. In liceul unde studiez acum sunt cea mai buna in clasa si am cativa prieteni, dintre care 2 prietene bune. Eu sunt o persoana mai interiorizata si nu ma apropii de oricine ft usor, nu am avut pana acum niciun prieten desi as fi putut avea dar nu sunt genul de persoana care sa fie cu oricine; urata nu sunt: baietii si multa lume imi spune ca sunt ft frumoasa si nu prea ies din casa si nu am avut ocazia sa cunosc deloc viata. Nu stiu daca este un vis sau o ambitie dar atunci cand aud numele acelui liceu mi se lumineaza fata si imi doresc ft mult sa ajung acolo. Credeti ca este bine sa ma transfer acolo? Sau credeti ca este ceva predestinat ca imi doresc atat de mult sa ajung acolo? Stiu ca exista si sceptici care nu cred in destin dar va rog sa-mi raspunde-ti fara glume rautacioase. Multumesc anticipat! Scuzati va rog categoria! happy

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Pai cind iti doresti ceva cu adevarat, se realizeaza. Cred ca e foarte bine ca iti doresti sa inveti, si ca ai dorinta de a merge la un liceu puternic. De prieteni nu-ti fa griji, o sa-ti gasesti si acolo prietene cu care sa te distrezi. O sa-ti gasesti si un prieten in acel liceu la fel de inteligent ca tinehappy. Dar cel mai important este ca aceste studii iti vor prinde bine in viata.Si acum stradui-te si pune-te pe invatat ca sa ajungi cineva in viata. Succes. Te admir mult. Pa

5 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

Faptul ca tie iti place intr-un anume loc te face sa-ti dai mult interesul, pentru a obtine ceea ce vrei.sigur,este un lucru foarte bun ca te muti intr-un liceu bun, si dorit de tine happy

| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai daca iti doresti cu adevarat sa te transferi acolo de ce sa nu fie bine? Poate asta va fi o sansa pentru tine sa cunosti persoane noi care nu te cunosc si sa incepi sa devii mai prietenoasa.Nimeni nu spune ca trebuie sa te imprietenesti cu oricine pentru ca daca''nu cunosti prea bine viata'' poti cadea in capcanele drogurilor bouturi.si sa te integrezi in grupuri care te vor schimba in rau. Este foarte bine ca iti alegi prietenii cu grija si iti urez bafta. Daca ai avut aceasta sansa sa poti intra la acel liceu de ce sa nu o faci? Cand ti se intinde o mana de ajutor ia`o`!

Succes`!

| ARSENÁL a răspuns:

Destin, ori nu, important este ca ti se va implini visul. Si da, mergi la acel liceu, pentru ca asta iti doresti si cu siguranta va fi totul bine. Pe mai departe, urmeaza ceea ce iti spune sufletul.
Noroc in toate si reusite in ceea ce-ti propui pe viitor! Numai bine si felicitari pentru ca iti doresti cu adevarat ceva in viata!

| ilovemilka a răspuns:

Mie mi se pare ca esti o persoana de treaba deci prieteni iti vei face, cu sigurantahee hee Si daca tu intr-adevar iti doresti sa mergi la acel liceu, eu zic sa te duci!

| kiddu2 a răspuns:

Eu zic sa facii ce-ti zice inima happy. Nu lasa prietenii sau problemele sa te opreasca sa-ti urmezi visuuwinking!