| maryangelll a întrebat:

Va rog sa aveti rabdare sa cititi povestea mea. Am ceva pe suflet si as dori sa va spun si voua sa vad ce parere aveti. Va rog sa nu radeti de mine! Deci inca din scoala generala(mai exact din clasa a5-a) eu am stiut ca imi doresc sa merg la un anumit liceu dintr-un oras mai mare. Acel liceu este extrem de prestigios si mult mai bun decat cel la care sunt acum care este mult mai slab si acolo nu ajunge oricine. Scoala generala am urmato intr-un orasel de provincie mai micut si nu ft cunoscut. Anii au trecut si eu tot nu mi-am putut lua gandul de la liceul "meu". Acum sunt in clasa a10-a si parintii ma vor transfera la acel liceu in semestrul 2 si voi sta la niste rude ft apropiate pentru ca au vazut cat de mult imi doresc sa urmez acel liceu. Tin sa precizez ca nu cunosc pe nimeni in acel liceu, am insa destule cunostinte si prieteni in acel oras, nu ft apropiati insa, dar cu care ma inteleg destul de bine. In liceul unde studiez acum sunt cea mai buna in clasa si am cativa prieteni, dintre care 2 prietene bune. Eu sunt o persoana mai interiorizata si nu ma apropii de oricine ft usor, nu am avut pana acum niciun prieten desi as fi putut avea dar nu sunt genul de persoana care sa fie cu oricine; urata nu sunt: baietii si multa lume imi spune ca sunt ft frumoasa si nu prea ies din casa si nu am avut ocazia sa cunosc deloc viata. Nu stiu daca este un vis sau o ambitie dar atunci cand aud numele acelui liceu mi se lumineaza fata si imi doresc ft mult sa ajung acolo. Credeti ca este bine sa ma transfer acolo? Sau credeti ca este ceva predestinat ca imi doresc atat de mult sa ajung acolo? Stiu ca exista si sceptici care nu cred in destin dar va rog sa-mi raspunde-ti fara glume rautacioase. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| MâţulMov a răspuns:

O sa-ti raspund simplu pentru. ca eu nu pot sa te ajut.Doar inima ta poate.Am mai spus cuv astea si o sa le mai spun de acum in colo:
Soarta are felul ei de a ne surprinde...

1 răspuns:
| luve a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa faci ceea ce iti doresti, sa iti urmezi visul.Eu cred ca parerea altora nu conteaza deloc.Trebuie sa decizi tu pentru. tine nu altcineva. sper sa intelegi ceea ce vreau sa zic :*