| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati cu o chestie, am cunoscut o fata si am iesit cu ea dar eu sunt putin timid si ea mi-a zis ca sunt timid si ca o sa am de pierdut, am iesit de 2 ori cu ea si nici n-am avut curajul sa o sarut si acum e plecata in alt oras pentru cateva saptamani, eu fiind o fire mai sensibila si sentimentala bineinteles ca mi-e dor de ea si cateodata imi vine sa plang happy, n-am pofta de mancare si nici nu prea dorm, ce credeti ca ar trebui sa fac sa-i spun ca mi-e dor de ea si ca m-am indragostit de ea? si cum fac sa nu mai fiu timid?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa-i spui tot ce simti pentru ea si asta cat de repede si incearca sa nu mai fi asa timid ca vorba ei numai de pierdut ai

| Azµre a răspuns (pentru mona):

Nu știu măi Mona ce e cu copii în ziua de azi, parcă sunt rupți de realitate rău, pe vremea mea nu se punea astfel de întrebări, numai înșeleg nimic din tot ceea ce văd aici pe site. Parcă internetul ăsta îi strică de tot, nu=i mai face capabil de a comunica și relaționa cu o persoană, ei fac asta doar pe net și atât, față în față zici că e sfârșitul pământului.

| mona a răspuns (pentru Azµre):

,,rupti de realitate,, e putin spus, nici pe vremea mea nu am vazut atatea cate vad acum si tare mi sa nu ma molipsesc si eu acum la,, batranete,,

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai poti sa ii dai un tel, sau un sms.sau un mesaj pe ceva daca pastrati legatura si spune-i ca ti-ar placea sa va mai vedeti.iar cu timiditatea se rezolva, chiar daca nu ai curaj, ea te place asa ca jumatate de pas e facut.mai urmeaza ca si tu sa faci acelasi lucru.actioneaza

| neutrino a răspuns:

Poti plange linistit, la fel poti sa nu mananci si sa nu dormi. Asa se intampla cu un om indragostit. Nu te obliga nimeni sa faci ceva anume, nu te obliga nimeni sa-i spui persoanei dragi ca iti este dor de ea si nici nu te obliga nimeni sa ai o relatie. Dar nici pe ea nu o poate obliga nimeni sa stea cu un papa lapte, cand lumea e plina de baieti frumosi si nu prosti. Asa ca ...ai de ales.

| Batmanuel a răspuns (pentru neutrino):

Pai...ce trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca la a 2 intalnire deja sarut mai bine cauti alta, ca, cu una care dupa 2 zile te saruti, dupa 3 sex, dupa 4 iti zice pa din mers. cauta una facauta pentru tine, mai timida ca sa incepi asa incet incet sa vezi toate partile frumoase.

| Liliana1981 a răspuns:

Cum sa-i zici ca te-ai indragostit de ea dupa ce ati iesit de 2 ori? Nu, nu, nu...

| Batmanuel a răspuns (pentru Liliana1981):

Deci sa nu-i zic ca m-am indragostit de ea? dar ce sa-i zic, daca ii zic ca mi-e dor de ea e ok?

| Liliana1981 a răspuns (pentru Batmanuel):

Pai ce fel de Batman(uel) esti tu daca trebuie' sa-ti zic eu tot? Intreab-o ce mai face - simplul fapt ca-i trimiti un mesaj ar trebui s-o faca sa inteleaga ca iti lipseste. Chiar iti place sa pui totul pe tava? Mie nu...happy

| IREros a răspuns:

E destul de simplu, daca nu faci nimic o sa o pierzi, vrei sa suferi? si sa regreti ca nu ai fost in stare sa ii zici ce simti? De frica ar trebui sa iei masuri. Uite un sfat, cea mai proasta decizie pe care o poti lua in viata, e sa nu iei nici una. Regretul ca ai fost respins e infinit mai mare decat cel ca ai fost refuzat.

Iar daca ti-a zis ca esti timid, e destul de clar ca vroia ceva mai mult de la tine, si ti-a atras atentiatongue

Inteleg ca fata in fata iti e putin frica, pune capul in pamant si zii ce simti, daca nu ai curaj sa o privesti in ochi, tot e ceva, dar totusi nici sa ii trimti un sms cu ce simti nu poti?big grin e prea mult. Iti doresc tarie sa faci ce trebuie, bafta!

| malina1111 a răspuns:

Dai un tel, sau un sms! Si daca vrei sa o saruti fa-o direct repede si nu mai fii timid1 ca nu mori?! tongue

| Razvann97 a răspuns:

Invinge-ti temerile, eu de exemplu tot incerc sa le inving pe-ale mele si nu pot. Dar tot imi repet ca nu exista "nu pot" si fac pasi marunti. Incearca prin a o suna, a-i da mesaje, spune-i ca ti-e dor de ea si ca iti lipseste. Spune-i cat de plictisitoare este ziua fara ea, incearca s-o faci sa se simta importanta pentru tine si viata ta in momentul prezent. Daca vezi ca-ti raspunde pozitiv, fa ultimul pas si spune-i ce simti pentru ea. Timidate? Ai numai de pierdut, vorba fetei, exact cum am si eu. Dar usor usor vei trece peste, ii poti spune fetei ca nu mai vrei sa fii timid si sa incearca sa te ajute prin diferite metode. Eu mereu sunt timid cu unele fete NOI, odata ce le cunosc si ele ma cunosc pe mine nu mai este nevoie sa ma jenesc la unele chestii sau sa fac unele chestii. Totul tine de cap, gandeste ca nu ti se poate intampla nimic rau daca ii spui ce simti. Totul tine de gandire, gandire care eu ma chinui de ceva vreme sa o trec si nu prea am rezultate laughing.