| EFE21 a întrebat:

Sal'tare TPU! Maine o sa am prima mea intalnire din viata. suna ciudat dar asa e. Am foarte mari emotii si nu stiu ce sa fac, tipa e putin mai dezghetata dar eu, fiind la prima exprienta de genul (iesit in oras) nu stiu ce sa fac. I-am propus doar plimbare, pentru ca urasc cafenelele si mai ales pe cei care le populeaza.

Intreabarea mea este : Ce pot sa fac cu ea? Cand o vad o iau in brate, o sarut ce sa-i fac? Tin sa mentionez ca nu sunt cu ea inca, dar imi doresc asta, si cred ca si ea vrea din moment ce vorbim aproape mereu si am stabilit intalnirea asta
Va rog sa ma ajutati : ce subiecte sa vorbim,ce fac cand o vad prima data,ce complimente sa folosesc fara sa par un cocalar oh go on, ce fac la plecare etc.
P.S : M-am gandit la o chestie, ca sa-i fur un sarut o sa aplic o metoda : Ii cer telefonul si ii spun ca daca nu ma saruta nu il dau. Acum, daca ma sarut cu ea, sa introduc si limba sau.? Scuzati-ma daca par ridicol dar e prima intalnire si sunt praf crying am mari emotii si sunt timid. HELPPPPP omg I don't want to see

Răspuns Câştigător
| CrInA222 a răspuns:

OmG! Saracu de tine! deci
1. Eu sunt fata si am ceva experienta in asa ceva.
2.Prima data cand o vezi.te duci frumusel la ea si ii spui cv gen de: " hey! arati foarte bine! apoi dupa ce zice mersi.ii spui : mergem? ...si daca spui ca vrei sa mergeti la o plimbare cel mai bine ar fi sa mergeti intr-un parc ceva, daca spui ca nu suporti cafenelele!
3.Cand sunteti in parc sau unde alege ea sa mergeti, daca ea e mai timida si nu prea vorbeste incepe tu un subiect pe care ea l-ar putea continua, sau daca vrei sa incepi direct propune-i ca tu tii la ea si ca ai vrea sa fiti un cumplu,, etc,, etc..sau daca lasi asta pe final gandeste-te la un subiect copun la ceva ce va place amandurora si discutati pe subiectul asta!
4. Daca hotarasti locatie servesteo si tu cu o inghetata ceva, ca doar ori ce fata iubeste un gest dragut din partea unui baiat!
5. Dupa ce iei hotararea si te imbarbatezi putin si o intrebi daca vrei sa fie cu tine..si iti ofera un rasp. afirmativ ( DA), ar trebui sa ii oferi un pupic sau cum spui tu " sa ii furi un sarut", apropo faza cu telefonul s-ar putea sa nu mearga deoarece e posibil sa se supere pentru "NEGOCIEREA" RECUPERARI TELEFONULUI.
Apropo era sa uit, cand o sa vorbiti despre ceva incearca si tu sa te imbarbatezi putin si sa o intrebi lucruri despre ea de ex: ce'i place ei sa faca in timpul liber. iar daca stii deja chestiile astea parerea mea e ca ar trebui sa treci la discutia despre o relatie.
Pai ce mai pot sa spun..BAFTA! si sa nu ai emotii pentru ca daca fetele vad ca esti un baiat mai timid si nu spui ABSOLUT NIMIC s-ar putea sa isi faca o impresie mai ciudata despre tine..INF SPER CA TE-AM AJUTAT! SI SPER CA O SA IASA BINE INTALNIREA! BAFTAAAA!

7 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

laughingStii ai atitea intrebarilaughing.Bun.Hai sa-ti zic.Pentru inceput incearca sa te imbraci, cool, dar in asa fel incit sa nu intreci masura, sa te imbraci asa, dar sa nu arati ca un tocilar ma intelegi da? Bine, ajungi la locul potrivit unde v-ati propus sa va intilniti.Stai daca ea intirzie chiar si 3 ore tu o astepti,caci fetele au asa un obicei ca le place sa intirzie big grin oarecum. Apoi daca o vezi si ea vine spre tine ii spui"Salut"si ii dai un pupicbig grin. Apoi"Mergem la o plimbare?".Si cind mergeti o tii de mina,daca nu vrea nu te iubeste(stii doar). Vorbiti despre filme,carti,jocuri,anime,haine,moda,calatorii,noutati,muzica,dans,animale, hobby, etc, etc, etc. Apoi vad ca e vara, cumpara-i o inghetata daca nu-ti plac cafenelele.Ideea cu telefonul se poate, dar doar daca te iubeste, adica daca sunteti deja legati unul de altullaughing sa zicem.Si un lucru sa tii minte, daca fata vrea sa mergi cu ea undeva tu mergi cu ea unde doreste.Inclusiv la cafenea, dar tu sa platesti amice.Stii daca ea se indragosteste de tine bine, atunci sigur ca vrei nu vrei ar trebui sa o petreci pina acasa doar e prietena ta.Si sa-ti zic de sarutat la urma se poate, doar ca mai intii da-i tot un pupic, caci majoritatea fetelor la prima intilnire nu se prea saruta, dar tu sa nu-i zici"da-mi voie sa te sarut"nu asa nu se face.Si inca ceva nu fi emotionat,da,eu nu sunt cine stie ce master,doar eu am facut ceea ce mi-au zis prietenii cind era vorba de prima intilnire si eram emotionat la culmea, dar acum totul e bine, doar ca vreau sa scap de cosuri, caci vreau sa-mi caut prietenacrying.Si cind comunici cu ea nu te fa las, ea doar nu stie ca asta-i prima ta intilnire, de aia tu arata-i ca si cum pentru tine asta e un fleac.Bine,iti doresc succes in dragoste amigoswinking.

| Anonima264 a răspuns:

Fii tu insati si va fi perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fi natural, relaxat, vorbiti despre orice vreti si va face placere, dar vezi sa nu pari obsedat sau libidinos lol. incearca sa fi amuzant. incearca sa te uiti la un film de comedie inainte ca sa te relaxezi sau orice. ai pputea sa o saruti direct dar nu sti ce reactie va avea. act natural

| EFE21 explică:

Daca vreti lasati un ID de mess sa va spun cum a fost si mai am unele intrebari

| MDSanonim a răspuns:

.

| sgeo23 a răspuns:

NU,la inceput nu incepi sa sari cu limba la ea! O saruti pe obraz si atat pentru moment.incerci sa fi cat mai dezinvolt posibil, cat mai multe glume bune, nu cu bula si alte tampeni de genul, subiectele de discutie vin de la sine. daca vrei sa te sarute fata nu trebuie sa ii furi telefonul ca un retardat, mai mult o speri.la sfarsit cand o aduci in fata blocului, o iei in brate, o privesti in ochi putin, o admiri, iti musti buza putin senzual dupa care te apleci sa o saruti.Si NU cu limba la inceput, dupa ce sunteti ok atunci puteti incerca.dar asta depinde si de fata.

| Satanists_Anonim_1992 a răspuns:

Atingeo foarte usor
fetelor le place asta
fi un gentelman
normal ca o saruti cu limba ca sa fi tare sa nu creada ca esti un ratat si nu sti saruta si fa niste glume
fa-o sa rada
uitate in ochii ei si spune-i ca o iubesti
apropiativa, sau ia-o de dua cap, sau ia-o in brate si uitaten ochii ei
pe urma dai lovitura si o saruti
si pune mana pe ea
ca sa nu creada cati e frica sau ai ceva cu ea
atat
momentan