| anonim_4396 a întrebat:

;*
Va rog sa ma ajutati cu o chestie. De la inceputul clasei a 9a, unui baiat, boboc la fel ca mine a inceput sa ii placa de mine si vroia sa fim impreuna. Nu prea ma atragea asa ca i-am spus ca o sa ma mai gandesc, dar dupa ceva timp l-am vazut ca e impreuna cu alta. Desigur ca m-am ofticat fiindca pana la urma chiar ma hotarasem sa ii spun da, dar oricum ideea e ca de atunci a inceput sa-mi placa foarte mult de el. Dupa ceva timp a aflat ca il plac, dar amandoi suntem prea orgoliosi si incapatanati si nici unu nu a facut primul pas. Am inceput si sa ne certam, sa ne jicnim mereu, iar acum nici macar nu ne mai vorbim, ca si cum nu ne-am fi cunoscut niciodata. Mie nici acum nu mi-a trecut, si inca ma mai gandesc mult la el. As vrea sa incerc sa vorbesc iar cu el, dar nu vreau sa creada ca in continuare sunt moarta dupa el. vreau sa incepem ca amici, sa incepem sa vorbim mai mult si vreau sa imi spuneati ce as putea face ca sa il recuceresc sa zic asa. El e c-am golanas de fel, arfist si are multe figuri in cap si nu as vrea sa fiu o prada usoara pentru. el si nici sa isi bata joc de mine sau altceva, vreau sa il fac sa ma placa iar cum a fost la inceput. Ce sfaturi imi dati? Multumesc frumos;*

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Vorbeste la inceput pe mess, intalniti-va in realitate si bafta.

| YourCupidon a răspuns:

Spune-i ca recunosti ca ai gresit, si poate si el a gresit, si ca ar fi bine sa uitati trecutul, vorbele grele spuse la manie sa fara motiv.Si daca ar vrea si el sa va impacati caci tu nu poti trai cu gandul ca cineva e suparat pe tine sau ca esti certata cu cineva.La mine a mers.