| Semnattfetitsataa a întrebat:

Am o poveste cam incalcita.Am ajuns sa plang, sa regret in fiecare minut, sa imi doresc sa mor, pentru ca simt ca am pierdut cam tot! Ma gandesc oare o sa ii pese de mine cand am sa mor, sau va fi fericit! Am avut un amic foarte bun, il consideram fratele meu, se purta cu mine ca, cu un bibelou, nu ar fi dat in mine nici cu o floare. Decurand am inceput sa ne certam, sa ne schimbam atitudinea unul fata de altul incet cu incet ...Totul a inceput dintr-o zi cand nu am mai vorbit cu el, deoarece m-a deranjat faptul ca el totusi se purta diferit, nu mai era cel pe care il stiam, si s-a apropiat mult de alte fete! Si prietena mea care de putin timp s-a imprietenit cu el, a inceput sa se supere, dandu-si importanta, ca vezi doamne ei sunt prieteni foarte buni. Ideea e ca daca nu eram eu prietena cu el, ea nu era, plus ca inainte se injurau si el isi batea joc de ea..Asa, nu am mai vorbit cu el, si hotarasem sa nu mai vorbim cu el, dar ea dupa putin timp s-a impacat,si acum cu ea vorbeste, insa pe mine nici nu ma mai baga in seama, nu mai vrea sa auda de mine pentru l-am intrebat "daca ne impakam"si era foarte hotarat. Pfff, nimic nu mai e ca inainte ma enerveaza foarte mult fetele astea care se cred bune prietene cu el, desi el de mine a fost mai apropiat.Imi aduc aminte de clipele frumoase cu el, as vrea sa dau timpul inapoi.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Mersi :*

4 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Eu o sa fiu scurt
"1. Ce nu te omoara te face mai puternic
2.Prietenii se schimba in dusmani peste noapte si dusmanii in prieteni
3. Apa trece. Pietrele raman.
4.Acela ce este departe acela este de multe ori mai aproape de tine decat cel cu care mananci din aceeasi farfurie.
4.Cine are urechi de auzit sa auda."

| Anahiteamo a răspuns:

Discuta cu el si spune-i ce te enerveaza la el. Si intreaba-l ce s-a intamplat cu el de are atitudinea asta fata de tine. Probabil ca prietena aia a ta in realitate nu prea iti este prietena si l-a facut sa nu mai vorbeasca cu tine. Cred ca tii la el mai mult decat tii la un prieten bun /frate, asa ca trebuie sa incerci sa faci ceva in privinta asta. Si daca nu merge, nu ii mai da nici tu atentie si gaseste-ti altul.Sunt sigura ca mai sunt baieti cu tonele pe lumea asta. Incearca si ai sa vezi, ca daca nu incerci, nu rezolvi nimic. Bafta! Sper ca te-am ajutat :*

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns:

He hee, am avut si eu o chestie asemanatoare, doar ca eu cu prietenul ala am ajuns si la o relatie(iubiti), eu am aflat ca el se dadea la mai multe desi era doar cu mine.ne-am certat si l-am facut in toate felurile, si cam 2 luni nu am mai vorbit.el zicea ca-i suparat.am trecut usor peste, stii de ce? m-am luat cu alte chestii, chiar daca-i urmaream toata activitatea de pe un site, toate comentariile big grin big grin, ma enervam ca noi fusesem foarte apropiati, cand celellalte nici nu-l stiau, dar se dadeau la el.el parca in ciuda imi facea flirtand cu ele, dar eu am facut-o pe dura, pe impietrita, si am negat ca l-am iubit...
tu ia si du-te cu prietenele, iesi din casa, nu sta asa mult pe net, du-te prin parcuri, asculta muzica, fugi la petreceri, asa o sa treci curand peste(ce-i drept acum eu vorbesc cu el, pentru ca am facut eu primul` pas, nu suportam sa nu vorbesc cu el, desi nu mai suntem ca inainte il vad cum trage dupa mine big grin)prietenul tau doar o face pe flirtaretul, tu arata ca nu-ti pasawinking

| Monet a răspuns:

U have to kill her...seriously...