| mituric a întrebat:

vam ascultat sfaturile si i-am spus ca-l plac iar el a inceput sa tipe in toata clasa despre acest lucru baieti au inceput sa strige dupe mine admiratoarea, am fost foarte umilita astazi la scoala! mi-a spus ca nu ma place si am inteles acest lucru doar ca baieti nu mai inceteaza sa ma strige admiratoarea iar el ca sa ma consoleze imi trimite la un joc barn budyy buchete cu flori pe care le ignor am ajuns sa cred ca viata mea e o telenovela.Ce sa fac am iinceput sami doresc sa mor numai ca sa scap de chinul asta... plang toata ziua si nu mai vreau sa mananc melancolia incepe sa ma cuprinda.Ce sa fac? am nevoie de ajutor va rog raspundeti-mi...

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Iti admir curajul de ati marturisi sentimentele, dar in acelasi timp sunt mirata de nesimtirea acestui baiat.Cum poate acest tip sa strige la toti ceva ce tu ai tinut in inima si era doar pentru el? Off, ce baiatstraight face.Iar faptul ca iti trimite cadouri pe jocuri mi se pare copilaresc.Ele nu semnifica nimic, nici macar nud a bani reali pe ele.Sunt doar de vrajeala deci nu te lasa pacalita de ele.Eu zic ca nu merita sa insisti asupra acestui baiat caci dragoste cu forta nu se face.happyIncearca sa iti refaci inima in bratele familiei, prietenilor sau in bratele altui baiat care te crede draguta macar.Nu trebuie sa ii explici nimic sau sa iti ceri scuze caci tu doar ai spus ce simti, el fiind ce ce trebuei sa isi ceara scuze pentru neplacerile pe care ti le-a provocat.Deja aici este un test al iubiri:daca te place indiferent cat de putin isi va cere scuze si va calma situatia.Nu trebuie tu sa mai deshizi subiectul caci el este cel care a procedat gresit.Ai grija de tine de scoala si lasa-l un timp sa decida daca te va ignora sau iti va cere scuze.Tu ti-ai facut datoria si i-ai spus ce simti, daca el nu apreciaza nu e sfarsitul lumii.Peste 10 ani va veti intalni pe strada si nici macar nu va veti recunoaste.cat despre restul baietilor care te tachineaza pur sis simplu nu ii baga in seama.Va veni si timpul lor sa se indragosteasca si vor vedea cum e.Asculatti inima, dar si mintea.Succes si byehappy

| JustSomebody a răspuns (pentru JustSomebody):

Am uitat sa iti spun nu discuta cu el pe mess sau prin sms.Lucrurile acestae despre relatii sunt serioase si trebuiesc clarificate pfata in fata ca sa va citit unul altuia in ochi, nu prin mesajehappy

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

In primul rand bravo pentru ca ai fost curajoasa, asa de tupeista trebuie sa fi mereu.

Lasa-i pe ceilalti sa rada de tine dar tie sa nu-ti pese deoarece astea erau sentimentele tale pentru ca esti o fata curata si care niciodata nu va minti in legatura cu, ce simte putine fete mai sunt asa.

Asadar daca el nu te vrea inseamna ca nu te merita, exista multi baieti in viata asta mult mai ok decat el trebuie doar sa-i gasesti.
Numai bine!
pa, pa

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am si eu o curiozitate: in ce clasa esti? A III-a? A IV-a? Normal ca te-ai facut de ras. La varsta ta, ar trebui sa-ti vezi de scoala si de papusi, nu de facut declaratii unor copii a caror minte inca mai sta la jucarelele din ouale Kinder.
De ce naiba vreti toti sa va maturizati inainte de vreme si habar n-aveti ce presupune asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-le ca n-a fost ideea ta, prostii astia de la TPU ti-au zis sa faci asta.

| Kylexy a răspuns (pentru anonim_4396):

Idioti ca tine nu trebuie lasati pe net mai ales pe siteuri ca astea, du-te ma cu vaca pe camp si striga acolo cat vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kylexy):

`ma uit la tine si vad /ca nici mama ta n-a fost o femeie desteapta`...

| Kylexy a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca asculti paraziti si muzica tiganeasca te invit sa iti bagi... in... nimeni nu o sa te opreasca.capil fara viitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kylexy):

In tine? nu prea se vede ce sex esti...

| Kylexy a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca replica asta ai luat-o de undeva dupa net.laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kylexy):

Dupa net in spate e multe...

| alecsalecs a răspuns:

E Trist cind placi pe cineva iar acel cineva isi bate joc de sentimentele tale fata de el!~Insa Acest Lucru ar trebui sa te puna pe ganduri si sa realizezi ca de fapt este o greseala si mai bine ca a reactionat asa decit sa ti raspunda la sentimentele tale intr un mod mincinos si doar sa profite de tine si sa ai de suferit mult mai mult mai tarziu asa ca eu credd ca este mai bine ca ai suferit acum decit mai tarziu! Nu Trebuie nici decum sa te simti prost sau sa te simti vinovata de ceva..nici sa gandesti attit de negativ despre tine. Cred ca ai facut o greseala ca te ai dus la el si sa i spui prin cuvinte ce simti pentru el.Doar il cunosteai mai bine si poate stiai cum va reactiona? Asa Ca nu mai fi trista si necajita..Tot raul Spre bine ok?
uite daca vrei sa ne cunoastem mai bine si sa ramanem amici astept mesaj pe privat de la tine! Te pup.

| Allergikaa a răspuns:

Cum sa iti doresti sa mori? In viata mai dai si de usi inchise dar asta nu inseamna ca trebuie sa te opresti acolo.
Esti o fata curajoasa si sincera si vei avea de castigat din asta, trebuie doar sa ai rabdare. Stiu! Acum esti ranita si umilita. cine n-ar fi? Dar daca mai iei in considerare sentimentele pentru baiatul acela sa stii ca faci o mare greseala. La cum sa comportat cu tine ar trebui sa-l ignori toata viata ta. Oamenei rad de lucrurile astea e normal, dar sa stii ca nu o sa dureze mult si in curand asta va fi doar o amintire in mintile tuturor. Cel mai bine atunci cand vei mai fi luata in deradere este sa pari nepasatoare, sa nu te simti, sai faci sa se simta imaturi pentru ca rad de asa ceva. Si pana la urma se vor plictisi.
Iti mai spun inca o data nu merita sa-ti pui la indoiala pofta de viata doar pentru ca o data ai fost refuzata, sunt atatia baieti buni pe lumea asta il vei gasi tu pe cel pentru tine, si nu uita "Ce-i al tau e pus deopartewinking". Mult noroc!

| Andrei_Marcu_1994 a răspuns:

Stai calma, incearca sa vorbesti cu el liber despre asta (pe mess, la telefon, sms, etc.) si o sa vezi ca daca el tine cat de putin la tine sunt sanse, sa se infiripe ceva frumos intre voi, iar in legatura cu baietii care t'e striga "admiratoarea" nu'i baga in seama, nu merita atentia ta!

| Andra_Andutsa_1997 a răspuns:

Off mai miti..de Elisei este vorba? Lasa....nu e singurul baiat din clasa a 5-a..mai sunt...:-) Bafta!