| Rallu29 a întrebat:

Buna TPU!
Vin cu o nelămurire. Sunt foarte stresată pentru ca am avut contact sexual care s-a terminat cu un prezervativ spart. Iubitul meu, deși s-a retras, nu este sigur 100% ca nu a rămas nimic înăuntru. Iar acum nici eu nu sunt sigura daca sa iau pilula de a doua zi sau nu.

Sunt in ziua 21 a ciclului menstrual. In general, menstruația imi vine la interval de 26-30 de zile. Iar ovulația bănuiesc ca am avut-o pe la începutul săptămânii trecute, pentru ca am avut timp de vreo 3-4 zile scurgeri asemănătoare albușului de ou + mici înțepături la nivelul abdomenului (nu mai țin minte exact ziua ultimei scurgeri). Imi e foarte teama de o posibila sarcina pentru ca nu este momentul încă. Imi puteti spune părerea voastra, va rog? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te consulte

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine nu este posibil sa ramai gravida.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Emilian65):

Ea nu stie nimic si tu i scrii prosti ca nu are cum sa fie insarcinata, de unde sti tu ai fost cu ea? Din moment ce prezervativul s-a spart sigur era plin si a curs in ea

| alisa201921 a răspuns:

A trecut ovulatia, dar dacă nu ești sigura mai bine ia pastila.