| DCSHOE a întrebat:

Voi cum v'ati cunoscut cu prietenul/prietena?
Sunt curioasa big grin. Cea mai frumoasa poveste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CrsLove a răspuns:

Pai noi ne cunosteam inca din clasele mici, eu eram a 5-a el a 8-a. Si mi-a placut de el din clasa a 6-a... chiar daca el plecase din scoala, stateam la 3 case distantahee hee si cand ma duceam la scoala treceam prin fata curtii lui, si el era mereu afara parca ma asteptalaughing. ei bine pana acum 2 ani de zile nu ne;'am mai vorbit. Si pe 28 ianuarie 2011 mi-am facut curaj si l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine... si mi-a raspuns. pai credeam ca suntem deja impreuna din clasa a 8-a.happy ma inmuiasem toatahee hee da. si luna asta pe 28 facem 2 anilove struck. Sper ca ti'a placut povesta noastra.
Te pup:*

4 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Iti spun de ultimul, pentru ca cu el(Denis) am avut cea mai amuzanta,, intalnire,, dintre toate...
Eram la un concurs de role.Si el era participant.Nu iesea in mod deosebit in evidenta.Bine nu am avut timp sa cercetez.Si nu prea ma durea capul, eram femeie,, maritata,,laughingAveam deja prieten.
Mi-am facut micul spectaco(eram ultima numele meu incepe cu T)
Si a urmat el, si acum mai tin minte cum era imbracat...Tricou negru hanorac verde inchis, blugi nebri rupti(a trecut prin multe tufe)si stiu ca mi-a sarit in ochi adidasii lui cu sireturi puternic colorat.App el era cu scheibord-ul inscris.Ei aveau rampe cam de vreo trei metri ca circuit.Eu eram la baza rampei cu Daniela, o fata pe care am cunoscut-o acolo si cu care am ramas prietene bune, si radeam sincer de echipamentele celorlalti.Pana cand m-am trezit la pamant.Parca mi-a cazut cerul in cap.Si nu pentru ca am vazut o
faza nasoala ci pentru ca mi-a cazut de acolo sus in cap.
Desteaptele de langa mine radeau ca prostele pe langa Dani a sunat la salvare.
Ne-au retusat cei de la ambulanta.
El se uita la mine intens si patrunzator in timpul consultatiei.Si asa am observat ca avea ochii albastri o frizura gen Emo ca a lui Rasmus Lesing(app asta-i un pampalau).M-am ales cu mana scrantita si el cu piciorul si bratul rupt.Dar radeam amandoi ca doi nebuni de faza petrecuta.Am facut schimb de numere de telefon.Ps el este la liceul la cere vreau sa merg eu.Am petrecut restul serii impreuna cu el.Doar ca atunci cand mi-a inmanat premiul de locul trei el m-a sarutat pe buze. Scuza, era foarte ferecit.Imi fine dupa asta l-am sarutat si eu pe el.Si ne-am petrecut noapte pana la 10 glumind cu prietenii nostri.Am aflat ca-l poreclau Iutzy-de la rapid si catastrofal in acelasi timplaughing. Si de atunci ne vedem in fiecare duminica,ma rog aproape fiecare duminaca la un suc.
Ne-am despartit,Distanta si mi-a spus Daniela care este in scola,clasa,n-am inteles inca,ca vrea sa treaca la urmatorul pas, si m-am cam si plictisit de el, aveam 6 luni. Sooo THE END.cryingcrying

| ralucutza12345 a răspuns:

O sa razi, dar eu mi-am cunoscut prietenul pe facebookbig grin mi-a luat id-ul de acolo si m-a abordat pe messenger. am avut o relatie de prietenie cam o luna dupa care ne-am intalnit (noi fiind din acelasi oras). La inceput nu prea mi-a placut de el. nu ma gandeam ca o sa ajung sa am o relatie serioasa cu el, dar uite ca s-a intamplatbig grin suntem de 6 luni impreuna si ne merge foarte bine. Uite ca net-ul mai face si lucruri bune big grin

| Uka_1739 a răspuns:

Hmmm.nu cred ca voi uita fazele alea niciodata.era prin luna mai.statea m parc pe o banca cu pr mele sara roxi timi la un moment dat a venit fratele roxanei cu varul lor vlad.eu statea intr-un capat de banca el il altul si incerca sa se faca observat in fata mea.aruncand cu coji de samanta sau samnata dupa mine.la un moment dat timi i-a cerut samanta iar el a replicat"ii dau doar prietenei tale"(se referea la mine)zilele au trecut ne mai vedeam pe afara.mereu incerca sa-mi traga atentia.eu am mers la antrenamete la el fara ca el sa afle.i-am luat idul am vb pe mess.la telefon.intr-o seara conversatie: El:ti-am spus ca o sa ma placi? Eu:Wdf.si daca te plac ce? El:nu e nimic ma bucur pentru ca sentimentul e reciproc.laughing.In 8 iunie 2010 pe mess m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.nu i-am dat rasp numai dupa o zi.cand i-am spus la telefon in 9 iunie.in 10 ultima zi de scl el m-a asteptat in statie busului era ff rusinat si eu la fel.am mers acasa la pr mea si vara lui roxi. unde a avut loc primul sarut.a fost magic pentru mine.In 9 iunie 2010 ne-am comb.in 5,6 sept 2011 ne-am desp de tot.dar inca ne mai iubim si suferim.e o pers f speciala sufletului meu.nu stiu daca te-a impresionat dar am multe amintiri frumoase pe care mi-ar placea sa le povestesc.mersi ca mi-ai dat ocazia sa-mi amintesc acele vremuri:*:*

| RozulInvingeNegrul a răspuns:

Îţi dai seama că la întrebare asta,toţi pot inventa poveşti de dragoste? În fine,dacă tot am trecut pe aici iţi voi răspunde.
Totul a început la începutul verii, prietena mea cea mai bună tocmai şi-a părăsit prietenul, iar el era foarte trist din cauza asta. Îmmmi da,îmi parea rău de el si am inceput sa îi dau sfaturi,că viaţa merge înainte si trebuie sa incerce să o uite. În sfârsit,în luna august, el a uitat-o deabinele datorită mie,(nu mă laud) şi pot sa spun ca m-am îndrăgostit nebuneşte de el, iar el la răndul lui de mine.Am ieşit cu el afara,intr-un parc,a început o mică mare furtună si ne-am dus la o terasă, unde a luat naştere primul sărut şi o mare dragoste. Acum suntem foarte fericiţi si sper sa dureze la nesfărşit!
P.S : Nu e inventat nimic aici, se vede pentru că poate pentru tine e o poveste plictisitoare dar mie mi-a schimbat viaţa!