| CosminCSM00 a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul.Eu iubesc o fata si ea ma iubeste mult pe mine dar problema este ca nu prea vorbim la scoala, ea umbla cu niste colege de ale ei pe afara si nu prea e niciodata singura si de fiecare data cand e vreo ocazie buna sa vorbesc si sa o i-au in brate si alte chestii parca ma opreste ceva, sunt putin timid dar nu asa incat sa nu pot vorbii cu ea, mai vorbesc pe holul scolii cu ea dar putin " ce faci? " si cam atat. Cum as putea sa stau mai mult timp cu ea? Funda...

1 răspuns:
| PatyKan a răspuns:

Poate iti e mai usor sa vb cu ea prin mesaje sau pe mess. Totusi, chiar daca esti timid, ar fi bine as incepi sa ii arati ca o iubesti. La inceput, fa mici gesturi, iar apoi cu timpul, probabil ca vei face progrese.
Daca o iubesti si ea te iubeste, de ce sa fi timid? Ce a fost mai greu a trecut, acum sunteti impreunahappy
PS Daca nu esti obisnuit sa vorbesti cu ea, cand e cu prietenele ei, "rapeste-o" vreo 5 minute, sa fiti doar voi 2, poate asa nu vei mai fi atat de timid.