| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva, chiar nu mai stiu ce sa ma fac. Chestia e:
Am o relatie cu un baiat de 2 ani. E o relatie la distanta, dar ne mai vedem cam la 2 saptamani, pentru ca e mai mare ca mine cu 5 ani, si vine cu masina. Saptamana asta a fost ziua lui, si chiar in aceeasi zii faceam 2 ani impreuna. Inainte cu o zii, am decis sa ii dau cadoul (niste poze editate, sa fie un gest frumos, fiindca cadoul adevarat urma sa il dau cand ne vedeam), dar el l-a respins si mi-a spus ca nu vrea nici un cadou de la mine. Eu ii vorbeam frumos, si i-am spus sa ne vedem sambata, sau duminica (azi). Dar el mi-a spus ca nu, pentru ca trebuie sa sarbatoreasca cu prietenii lui ziua, si "nu am chef de tine". M-am suparat pe el, si i-am trimis de ziua lui un sec "La multi ani", dar el nu a raspuns si se facea pe suparatul. Atunci am decis sa astept pana se intoarce el la mine, dar nu a fost asa cum eu ma asteptam. Am vazut ca ma ignora, ca era pe mess, dar ma avea la ignor. Ieri seara, l-am sunat si i-am spus de ce face toate cele, si mi-a spus "ce vrei maaa, acum suni tu, seara?". M-am suparat si mai mult pe el, si azi l-am sunat iar ca sa rezolvam tot, sau fiecare pe drumul lui, sau macar sa incercam sa fie totul bine. El mi-a zis ca nu vrea sa faca nimica, ca vrea sa fim impreuna inca, dar ca are de gand sa treaca zilele, fara sa vorbim, si SA CONTINUAM IMPREUNA. I-am spus ca bine, sa faca ce vrea, ca nu ma mai intereseaza. Am intrat pe o retea de socializare si am vazut ca se felicita cu toate fetele foarte dragastos, de parca eu nu as exista. L-am sunat cu o multime de nervi, si era la fel de indiferent ca inainte. Iar acum, in continuare ma ignora si ma are blocata peste tot. Intrebarea este: Credeti ca ma mai iubeste? Mai are vreun rost sa fim impreuna? Il mai astept, sau imi vad de viata mea? Mersi mult la toti pentru colaborare, si scuzati-ma daca nu scriu corect, nu traiesc in Romania de o multime de ani. Va multumesc

17 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Stiu ca ai vrea sa crezi ca inca tine la tine, dar tot compotamentul lui da de inteles ca nu mai vrea sa fie cu tine sau vrea cel mult sa fie cu tine pentru sex. Nu mai are chef de tine, vrea sa continuati dar fara sa vorbiti, chestiile astea imi sunt clare mie, cred ca si tu stii asta in sufletul tau, dar speri ca te inseli. Eu zic sa cauti altul care sa te merite si e mai aproape de tine, in general relatiile la distanta nu tin. Stii cum se zice: ochii care nu se vad se uitawinking

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru deeea28):

Da, intr-adevar incep sa gandesc asta, ca doar pentru sex. Oricum ii voi platii cu aceeasi monedahappy:* Mersi de raspuns, imi dau seama ca toata lumea gandeste ca e mai bine sa imi vad de viata mea

| Forevăr a răspuns:

Prin acest "testament" [ cum am citi intr-un comentariu de al tau ] am inteles ca tu esti prea buna cu el. El aree un comportament de... Eu nu prea cred in realatiile la distanta. De ex : Tu esti in Anglia si el in Ro., el poate sa te insele, si in acelasi timp sa se poarte cu tine foarte frumos.
Dar in fine, mai bine il suni, daca iti raspunde, si ii spui ca sa terminati totul... Sunt o gramada de baieti in lumea asta, care sigur te-ar merita.
Si, daca nu iti raspunde la telefon, fa cum face si el : ignora-l si fii indiferenta. Continuati viata! Ca doar mai sunt baieti in lumea asta straight face

[ As avea o intrebare : Tu unde locuiesti? Dar el? big grin ]

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Forevăr):

Asa e, aveti dreptate. Va multumesc la toate (si toti, daca au fost baieti care au raspuns) big hug (Locuim amandoi in Spania, la vreo 60 de km unul de celalalt:* )

| DeeaMarry a răspuns:

Acorda-i un timp(dupa parerea mea, o saptamana ar fi mai mult decat suficient). Daca in timpul asta nu te contacteaza, nu cred ca mai merita nici sa iti amintesti de el.
Daca te cauta, gandeste-te la cat de mult ai suferit pentru el, la cat de mult rau ti-a facut si decide tu insati daca mai merita o sansa.
Nu il mai cauta in timpul asta, nu ii mai da ocazia sa te umileasca din cauza indiferentei lui!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru DeeaMarry):

Cred ca in primul rand asta ar trebui sa fac inainte sa ii dau papucii. Ms mult:d

| DeeaMarry a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Cu multa placere happy

| FolkVld a răspuns:

Mai sincer relatiile la distanta sunt o prostie iar tu esti slaba, daca iti propui sa ca nu il suni nu il suna indiferenta doare cel mai tare. Eu zic ca tu te-ai puratat prea frumos iar el a fost marlan, iti spun din experienta nu e bine sa ai incredere in relatiile la distanta pentru ca nu sti ce face el acolo si etc, asa ca stai linistita si nu te mai stresa aiurea!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru FolkVld):

Mersi mult, si pentru ca ai citit testamentul ala.laughing. De obicei obisnuiesc sa fiu buna cu oricine, si dupa aia imi dau seama ca ma iau de proasta. Si el...este un caracter de rahat, asa de clar am sa vorbesc, pentru ca am trecut prin multe cu el, si printre care m-a inselat a doua zii dupa ce am plecat in vacanta in Romania. Deci, ai dreptate, mersi mult:*

| FolkVld a răspuns:

Din moment ce tu esti buna iar el are un caracter de rahat nu are rost sa iti irosesti sentimentele cu un marlan... iti spun sigur pentru ca e posibil, sa ajungi sa te influenteze si sa iti strici caracterul!

| FolkVld a răspuns:

Cu mare placere tu!:*

| FolkVld a răspuns:

:*

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

E mai mult decat clar ca profita de tine. Asadar da-i papucii, ce mai stai, dacaq mai astepti un marlan ca asta o sa regreti. Nu prea am incredere in relatiile la distanta, sincer

| Danyellaaa a răspuns:

Nu mai are rost sa fiti impreuna. Din ce am citit mai sus eu consier ca lui nu-i mai pasa de tine, asa ca sfatul meu este sa te desparti de el. Cu siguranta nu te mai iubeste.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Danyellaaa):

Multumesc mult de raspuns:*

| FeelTheHappines a răspuns:

Bun prieten ti-ai mai gasit. Urasc asa tipuri de baieti carora l-i se pare ca sunt cei mai tari si care sunt indiferenti de cei apropiati. Nu merita atentia ta si sentimentele tale. Eu zic sa nu-ti mai pierzi timpul cu asa gen de baiat. Si intr-adevar esti slaba la caracter si relatiile la distanta nu t-i se potrivesc. Bafta in ceea ce vei face si Paste fericit.