| anonim_4396 a întrebat:

Am aceasta problema. Acum o saptamana am aflat ca... fata care imi place de multe vreme nu ma place si am fost foarte suparat. toate s-au intamplat la un party. in seara aceea am plans si am fost foarte suparat. oricum. un prieten mi-a spus ca sa merg cu el la concertul de pe ziua urmatoare ca o sa imi gasesc eu pe cineva si o sa imi treaca. asa ca din lipsa de ocupatie am mers. si chiar asa s-a intamplat.
Am fost impreuna acea fata de la concurs cateva zile si a fost totul okay. pana cand in dimineata asta am primit un sms in care imi spunea ca nu mai putem fi impreuna, asa ca am sunat-o si mi-a spus ca inca ii place de un baiat care a refuzato. si nu vrea sa isi bata joc de mine. A mai zis ca daca astept pana ii trec sentimentele pentru el imi promite ca o sa fim iar impreuna.
Ce ar trebui sa fac?
Ar trebui sa o astept? Nu vreau sa mai sufar, dar chiar o plac.

Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu crezi ca merita sa o astepti, atunci asteapt-o.
Dar, asta nu inseamna ca nu poti vorbi cu alta fata "pana cand ii trec sentimentele".
Sa fim seriosi, sentimentele nu trec intr-o saptamana...e nevoie de mult timp.
A fost frumos din partea ei ca a fost sincera si nu te-a folosit ca sa il uite pe acel baiat. Cred ca tine la tine si nu vrea sa te raneasca.
Daca tu crezi ca e persoana potrivita, atunci merita sa o astepti.
Dar, ai grija ca nu cumva, in timp ce tu o astepti pe ea, fata potrivita sa treaca pe langa tine...
Numai tu poti decide...tu stii cel mai bine ce simtihappy.
Bafta!kiss

9 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Eu zic sa incerci, sa astepti pana il uita, deoarece crede-ma nu sfatuiesc nici un baiat sa se ataseze de o fata care abia s-a despartit sau ca in cazul tau nu i-a fost acceptata iubirea. Am facut odata asa si am regretat ca mi-am batut joc de baiatul respectiv.

| owesome a răspuns (pentru ynna93):

Incerci sa imi spui ca sa astept pana il uita dar fara sa ma mai gandesc la ea? Este asa ceva posibil?

| ynna93 a răspuns (pentru owesome):

Daca tii cu adevarat la ea, poti incerca sa-i fii aproape, ca amic, nimic mai mult si vezi cum decurg lucrurile.happy

| draky90 a răspuns (pentru ynna93):

Sau nu, este ca si cum ai vana 2 iepuri, si in final le prinzi coada, incerca sa accepti situatia, ramaneti prieteni, si nu dispera, va veni si aceea fata.Cheers!

| Wihox a răspuns:

Eu zic sa iti iei salam ca merge mai bine la sanvisuri.

| neutrino a răspuns:

Tu chiar crezi ca in viata avem acces sau ni se cuvine sa avem tot ce ne place?

| creatzulik a răspuns:

Sentimentele fetii pentru acel baiat nu vor trece repede dar daca o placi asa de mult asteapt-o ca poate merita sa astepti.

| owesome a răspuns:

Scuzati-mi ortografia.

| IceIceBaby1 a răspuns:

Sentimentele acelei fete pentru acel baiat nu o sa ii treaca in scurt timp, dar daca o iubesti cu adevarat o poti astepta, sau daca doar o "placi" numai o astepta