| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca o fata isi bate joc de mine sau nu!Eu sunt plecat in strainatate si vorbesc cu o fata pe mess cam de vreo 3 luni,ea zice ca ma place si abia asteapta sa merg acasa,mi-a facut si cunostiinta cu prietenele ei pe mess,o prietena de-al ei tot imi spune ca ea tine la mine si m-a intrebat daca imi place de ea cu adevarat sau vreau sa stau cu ea numai de plictiseala.Am testato sa vad daca e geloasa,vorbeam cu o fata carei place de mine pe mess,i-am spus si ei chestia asta,pffff cum a reactionat.Si ink cv de exemplu daca intru pe mess si numai prietena sa e intrata,ii trimite sms sa intre sa vb cu mine, ma anunta ca intra in 5 min intra,sa nu ies de pe mess...chestii din astea.Voi ce ziceti ma place cu adevarat sau...

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din ce ne spui aici,fata te place,nu glumeste deloc.
Ce anume te face,totusi, sa te indoiesti de sinceritatea ei, ce nu pare a fi in regula sau e doar sentimentul de nesiguranta pe care ti-l da distanta?

| alingangster a răspuns (pentru greece12):

Greece12 ma indoiesc de sinceritatea ei pentru ca am patit cu multe fete care pe messenger doar vroiau sa-si bata joc, mi-am dat seama atunci cand le ceream sa se intalneasca cu mine si pur si simplu ocoleau aceasta intalnire.Acum un doi ani o fata si-a batut joc de mine pe mess, eu am pus suflet dar acum sincer nu imi pare rau ca am invatat ceva din asta adica sa nu pun suflet pana nu ma intalnesc cu fata respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| greece12 a răspuns (pentru alingangster):

In cazul asta esti indreptatit sa intrebi ce ai intrebat si,iarasi,eu continui sa cred ca fata te place.
Daca te-ai ars o data,acum nu-ti ramane decat sa sufli si in iaurt,cere-i telefonul s-o suni,vorbiti la webcam,impinge discutiile la momentul in care va veti intalni si,pur si simplu asteapta,banuiesc ca in vara vei merge in tara!
Daca relatia voastra e curat virtuala si nu v-ati vazut niciodata fata in fata,riscul sa fii din nou dezamagit e cam mare,nu-i arata prea mult neincrederea ta, lasa lucrurile sa decurga calm si asteapta vara.
Relatiile virtuale sunt un chin, cinstit!

| EvilThoughts a răspuns:

Te iubeste.Nu sta cu tine de plictiseala.Gelozia este semnul evident de iubirehappyBafta in continuare! Sa auzim si de nuntahappy!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Diabl0 a răspuns:

Cam greu de prezis, dar cand aud de cineva din alta tara (chiar daca e roman) primul gand sunt banii :]] e logic, pentru asta sunt toti afara, cat despre situatie e cam greu de prezis, vezi cum e cand o vezi fata in fata, incearca sa ii zici ca nai bani, fa-te sarac, si vezi cum reactioneaza!

| pallsNk09 a răspuns:

Din moment ce a reactionat mai urat la faza cu prietena care te place inseamna ca a fost geloasa. Practic ca te iubeste. Daca ea e in Romania, isi poate face foarte simplu un prieten, si pe tine sa te lase balta sau sa fie si cu tine in acelasi timp. Tu nu ai de unde sa stii, dar din moment ce prietena ei o anunta cand intrii pe mess sa puteti vb, asta inseamna ca ea i-a spus. Nu-i normal? Deci fata te iubeste, nu sta cu tine din plictiseala. Cat poate sa reziste o fata pe o relatie de plictiseala, eu cred ca e exagerat 3 luni. Doar ce naiba, e fata isi gaseste imediat prtwinking. Bafta, si tine minte. Fata de iubeste! funda? puppy dog eyes

| Deutzy a răspuns:

Eu zic ca te place