| dreamgirl94 a întrebat:

Salut,TPU.Ieri,prietenul meu si-a lasat facebook-ul deschis pe laptop-ul lui.Am vrut sa intru pe contul meu cand am vazut ca al lui era deschis.am fost putin curioasa si am intrat pe o conversatie mai veche cu un prieten de al lui (nu eram inca impreuna)in care zicea o gramada de chestii naspa de mine.acum zice ca s-a schimbat si nu mai e asa cum era atunci.nu stiu ce sa facsad il iubesc, e primul baiat cu care m-am culcat si nu as renunta la el.sad

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

Buna,inainte nu te cunostea,cum te cunoaste acum,nu te iubea,dar odata ce incepi sa cunosti persoana,si i cunosti interioriul,iti schimbi si parerea despre persoana,daca se comporta bine cu tine,si iti arata afectiune, nu trebuie sa lasi trecutul sa te afecteze, ca nu-l mai poti schimba, dar poti schimba prezentu, succes:*

| dreamgirl94 explică (pentru schmoll):

Mersi:*ai dreptate...dar nu sunt sigura daca chiar zice ca s-a schimbat...mi-e frica sa nu-si bata joc de minesad

| Tkd_Luka_1996 a răspuns (pentru dreamgirl94):

Daca vroia sa isi bata joc de tine dupa prima partida de dragoste te lasawinking

13 răspunsuri:
| iluminous a răspuns:

Este simplu ceea ce trebuie sa faci.
In viata asta daca ai demnitate si onoare nu cersesti prietenia nimanui si nu stai langa cei care nu te vor.
Daca in dragoste ai o urma de indoiala si acea urma persista, intr-un final apropiat sau nu, va degenera. asa ca taie raul din scutec ca sa poti face loc binelui sa creasca! ALEGEREA ITI APARTINE

| Liviucu a răspuns:

Daca a fost primul baiat pentru tine iar nenorocitul stia asta si el te-a vorbit urat cu alte persoane atunci scuipa-l si vezi-ti de drum. Chiar nu va inteleg cum puteti "iubi" DEMENTI ca iubitu'tu. In loc sa aprecieze ce are, se pisa pe tine. Hai ca m-am enervat.
Succes!

| Empathizer a răspuns:

E foarte urat ce ai facut, sa-i spionezi corespondenta. Desparte-te de el, ca sa scapi de tentatia asta. Oricum, daca afla si e baiat destept, iti da el papucii. Acum chiar i-ai dat un motiv serios sa spuna ca esti o persoana care nu e demna de incredere. Nashpa!

| Demonull a răspuns:

Iti spun eu ceva, dar nu trebuie sa pui la suflet.Chiar de tii la el, nu o sa ramana intreaga viata cu tine chiar daca e primul baiat din viata ta, tu nu esti prima si nici ultima. Bafta.

| Pitzipoanca a răspuns:

E foarte urat ce ai facut. Tu trebuie sa-ti ceri scuze, nu el. Nu mai exista nicio fata/femeie care sa nu verifice conversatiile sau mesajele?

| dreamgirl94 explică (pentru Pitzipoanca):

Dar nu i le verificam.intamplator l-a uitat deschis..si normal ca eram curioasa

Răspuns utilizator avertizat
| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna!

Nu a fost frumos ce ai facut dar na toti am face asta daca am avea ocazia. Si eu sunt curioasa la chestii de genu. Discuta cu el..Vezi in timp ce crede despre tine in timp. Discuta cu el si intreaba-l ce simte ACUM.

Succes

| dreamgirl94 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri:*o sa tin cont de sfaturile voastre

| carmynutza1988 a răspuns:

Doar tu stii ce zicea, doar tu ai vazut conversatile, la tine e raspunsul! depinde de ceea ce zicea! cat de grav era! daca zicea ca esti buna doar de ****, e clar ca n-ai ce cauta lnga el! daca erau alte chesti, cine stie, si-o fi schimbat parerea, tot ce e posibil! repet, tu stii ce scria acolo! afatul meu e sa discuti deschis, fara nervi, fara sa pari prea suparata, fa putin pe idiferenta, nu-i spune cat il iubesti, ci doar ca ai nev de o explicatie! spune-i eventual sa-ti demonstreze ca si-a schimbat parerea! sper ca te-am ajutat!

| mihaimariusbz a răspuns:

Discuta cu el pe tema asta