| andreeacojoc3445 a întrebat:

Trebuia sa imi vina ciclul pe 7 dar a intarziat pana azi. Duminica am avut contact sexual cu prezervativ dar acesta s-a rupt si am observat după ce si-a dat drumul in mine. Aveam deja de o saptamana sindrom premenstrual si sânii inca ma dor.
As putea fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici de a ramane insarcinata pentru ca se apropie ciclul in urmatoarele zile.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu mai esti in perioada fertila, nu are sens sa iei nici o pastila de a doua zi, care ar fi luata inutil, ca nu poti ramane insarcinata inainte de ciclul menstrual.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| mnvcglț a răspuns:

Nu e târziu să iei pilula de a 2-a zi, pentru siguranță

| Alinaaa120 a răspuns:

Poate ar trebui să mai astepti macar cateva zile, probabil te stresezi degeaba... exista șanse de 50%, sunt doar cu două zile mai mult. Eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji