| anonimaa a întrebat:

Buna:*:* trebuie sa'mi ascultati povestea...deci acum 5 luni am cunoscut un baiat prin intermediul unei colege de clasa, mi-a placut foarte tare de el si de acum 2 zile ne-am revazut tot prin niste prieteni comuni si a fost genial. Am stat mult impreuna si am vorbit iar seara am vorbit pana la 3 noaptea pe mess :XX am vorbit si azi cu el si ma rog vorbim despre tot si despre toate apoi mi-a spus ca dupa ce ne-am intalnit prima data m-a visat de multe ori. oare asta e un semn? eu cred ca m-am indragostit de el si sincer nu prea stiu daca inteleg ce se intampla cum imi pot da seama daca ma place cu adevarat...cand ne-am intalnit acum 2 zile am obesrvat ca mereu dupa ce facea o gluma ma cauta cu privirea sa vada daca rad(logik radeam) si s-a asezat langa mine pe iarba si a fost foarte frumos. vreau sa spun ca el este balanta iar eu berbec
Sunt sanse? cum il pot face sa ma placa sau cum sa-mi dau seama cand ma placecrying( de obicei am pricep cand e vorba de asa ceva si mereu imi dau seama cand un baiat ma place dar, in cazul lui e altfel HELP

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sanse normal ca sunt si din cate povestesti, cred ca te place si el...lasa sa vina totul de la sine, arata-i ca il placi si daca chiar te place va face el un pas spre tine; tine legatura cu el, fa-i complimente, fi comunicativa, fi naturala mereu!
Parerea mea e ca te place, insa siguri nu putem fi, asta doar el stie. Dar e bine ca va intelegeti bine si comunicati, poate ve-ti fi impreunahappy.

| Libelle a răspuns:

Deci eu stiu ceva garantat, ca faza cu visatul ar putea fii inshelatorie. dar cealalta faza cu cautatul priviirii tale dupa cea facut o gluma spune totul. astea sunt actiuni involuntare pe care le faci canda chiar placi pe cineva. e logic ca te place. de ce nu ii spui sh u in gluma pe mess:``m-ai mai visat in noaptea asta, sau te-ai gandit la mine ca eu te-am visat`` sau nu stiu ceva in genul asta:p baftaaaa

| butt3rfly16 a răspuns:

Din cate spui sunt sanse si ca sa iti dai seama daca si el te place(chiar daca din ce ai spus sunt semne ca i-ar place de tine) poti cand iesi afara cu el si cu pr-nii sa va jucati jocuri de genu adv sau provocare in felul acesta poti afla mai multe lucruri despre el, il cunosti mai bine si poate isi dau seama si prietenii ca e aprinsa o scanteie intre voi si va ajuta prin intermediul jocului.Sau ai mai putea sa vb cu unul dintre pr cu care te intelegi tu mai bine si sa-i pui intrebari despre acest baiat in asa fel incat sa-si dea seama ca il placi.Multa bafta!winking

| uningermik a răspuns:

Pai na eu din cele spuse de tine cred ca te place.Si daca vorbiti pe mess deschide u subiectu si intrebal daca te place si el cum il placi si u pe el...Nu sta deoparte ca s-ar putea sa te placa si sa nu iti spuna fa u primul pas...

| Butsilee a răspuns:

Sa inteleg din spusele tale ca el nu stie cu tu il placithinking
Daca as fi in locul tauhee hee as recurge la prietenii care mi-au facut cunstinta cu el sa-i zica ca il plac
Sau daca l`as cunoaste cum reactioneaza
I`as spune verde`n fatahappyDar mai intai pregateste`l inainte "mi`e frica cum o sa reactionezi, mi`e teama ca nu o sa mai fie la fel intre noi..." chestii de genu tragi aer in piept si ii spuihappy mult succeshappy

| daiana92 a răspuns:

Du-te cu tupeu la el si spune-i daca nu ai tupen fai un biletel si spune-i in el ce simti si dail pup kiss

| lala_1641 a răspuns:

Pai.
ce ar fi sa vorbesti cu el?
incearca
sau dai de inteles ca il placi si poate va face el primul pas daca te place.

| pavilion012 a răspuns:

Ai inebunit? "cum sa-l faci sa te place?" te plaace! chiar mult. nu fi prostutzahee hee si incurajeaza-l in ce face pentru tine si o sa fie bine! tongue >big grin

| sarinutza a răspuns:

Te place iti zic sigurlaughing si eu sunt in aceeasi situatie laughing