| MaTrIx8378 a întrebat:

Sal.Am si eu problema, m-am cunoscut cu o fata de pe un xat, mi-a cerut id meu. am vb cu ea. si mi-a zis sa-i dau niste poze cu mine. mi a dat si ea poze cu ea, mi'e imi placea asa cum arata, si ia mi a zis daca vreau sa fiu cu ea, si i'am zis ca da, are varsta ca a mea este din bucuresti de unde sunt si eu, si mie mi-a inceput sa'mi placa de ea. m-am indragostit de ea, nu ne'am intalnit pana acum dar as vrea, dar eu tot nu o cred ca zice adevaru, ca chiar ii place de mine si sa avem o relatie buna, se vede dupa cum imi raspunde la intrebari si foarte greu pe mess, am intrebat-o daca vrea sa ne intalnim in zilele astea, si a zis ca nu ca cica are trebuie cu scoala, si i'am zis daca poate in weekend si a zis ca nu stie, nu stiu ce sa fac ce sa cred, spuneti'mi voi ce sa fac, nu pot traii fara eastraight face, oare sa fie vrajeala, oare nu stiu ce, azi s-a suparat pe mine ca eu tot ziceam, ca se da la altii si ca nu stiu ce, si asa ca a zis sa o las in pace, s-a suparat pe mine, eu i-am zis ca o iubesc si ca nu o mint, si ea a zis ca i vrajeala nu stiu ce, si i-am zis dce nu vrea sa mai fie cu mine si dupa aia a zis cica nu ma iubeste, dupa ce am mai vb cu ea i'am zis ca mi pare rau ca am suparato, a zis ca ma iarta, si i am zis daca mai vrea sa fie din nou cu mine si sa pastram o relatie buna si a zis ca da, chiar nu sh ce sa fac, va rog sa ma ajutatii, astept sfaturii orice, dau fundsa pentru care ma ajuta cu cel mai bun parere/raspuns si restul vot! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Dumnezeule mare nu mai spune ca nu poti trai fara ea draga nici nu va cunoasteti FII BARBAT ce faci? Cum crezi tu ca poate sa te iubeasca o fata doar prin cuvinte fara sa va vedeti Tu esti sigur ca cea din poza este si cea adevarata Iarta-ma ca iti spun dar tu nu vezi ca isi bate joc de tine Cum sa-ti spuna ca te iarta si sa aveti o relatie buna NU UITA NU O CUNOSTI Ori nu vrea o relatie si-isi bate joc Dar te-ai gandit ca nu vine la intalnire pentru ca s-ar putea sa dai peste mamaie Doamne apara si pazeste Eu cred ca isi bate joc de tine Iarta-ma ca iti spun dar eu vad ca o cam deranjezi Cine stie cate or fi acolo in camera si rad de tine Ai grija femeile sunt periculoase nu uita asta toata viata ta

18 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

O relatie poate incepe pe 'net, dar daca nu se continua in realitate, e inutil. Oricum, nu cred ca o iubesti, poate doar esti atras de ea si te-ai indragostit de ideea de a fi indragostit, asa ca, fiind cea cu care probabil te-ai inteles bine pe mess la inceput, senzatia ca esti indragostit de ea s-a cuibarit in tine. Oricum, probabil e fake, din moment ce nu vrea sa va intalniti, asa ca nu cred ca te merita. Incearca sa gasesti pe cineva real, care sa te merite, sa aiba prioritati asemanatoare cu ale tale, in viata careia sa faci o diferenta, care sa te iubeasca pentru ceea esti. Bafta!

| Afdsa a răspuns:

Nu te merită măi, hai să fim serioşi dacă te iubea nu-şi bătea joc de tine în halul ăsta... până la urmă n-ai ajuns să fii cârpa ei doar ca să o faci pe miss să se simtă bine oh go on.

| costin1306 a răspuns:

Mai nene lumea asta a innebunit de tot, nu poti iubi pe cineva care nu la i vazut niciodata, palpabil, absurd mi se pare rau de tot.
Invita o fata la un suc, o inghetata, invit-o chiar pe ea, dar nu arunca cu presupuneri din astea ca nu poti trai fara ea.
Doamne ce se alege de lumea asta...
Banuiesc ca nu ai mai mult de 15-16ani,,multi inainte,, dar fi baiat istet si nu arunca cu asa minunata copilarie iubind pe cineva virtual la momentul asta, fa ti un bine.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Eu, cred ca face misto de tine.
Adica, iti zice daca vrei sa fii cu ea, si dupa aia zice ca nu poate sa va intalniti si vorbeste asa cu tine?
Asa sunt oamenii de pe chaturi, intra sa faca misto.
Nu stiu, tu o cunosti, daca crezi ca merita o sansa, mai zi-i sa va intalniti, daca nu zi-i ca vrei sa fiti doar prieteni sau da-i ignore.

| MaTrIx8378 explică:

Nu este cunostiinta, am intalnito pe acel site, am cu ea dupa aia pe mess am vb foarte bine, ne'am inteles pana sa ma cert cu ea din cauza ca ii ziceam ca daca are pe altcnva... ea imi zisera daca vreau sa vin la ea sa ne intalnim. ca cica parintii iei sunt plecatii in alta tara si a ramas doar ea acasa si sa vin si la ea acasa dar eu asa mai timid. i'am zis ca momentan nu si ia a zis ok, o cunosc de 3 zile, in prima zi de cand am vb. am vb mult si ne am inteles. a doua zii... mai vb. dar imi raspundea foarte greu la niste intrebari sau schimba pur si simpu schimba subiectul, acum ma puteti crede cum vreti nebun/obsedat sau nu mai stiu cum,dar eu simt ceva pentru ea imi place de ea si nu o pot uita si daca as vreastraight face, aseara imi zisera daca vreau sa vin la ea mi-a zis cam pe unde sta asa mai exact in buc, si i-am zis ca o sa vin intr-o zi, dar azi cand m am certat cu ea a zis ca are treaba cu sc etc am specificat mai sus, si am incercat sa-i zic sa vina maine cu mine undeva sa ne intalnim si a zis ca nu, chiar nu stiu ce sa fac, am intrebat-o de 100 de ori daca zice adevarat tot ce mi-a zis pana acum si a zic ca e adevarat, daca e sa mai o intreb ceva de genu asta poate se supara si mai si, si mai multe chesti cand ii ziceam ca o iubesc:]] zicea doar aha sau nu stiu ce, mai astept raspunsurii de la voi si mersi pentru sfaturi, chiar nici eu nu stiu ce sa fac acum, o sa i mai zic vineri, sa ne intalnim in weekend poate asa o veni, si nu mai are cu ce sa se scuze, Multumesc!

| katherine09 a răspuns:

Spui ca nu v-ati intalnit niciodata?
Nu ai cum sa fi indragostit de ea, practic esti indragostit de poza ei sau de ce vorbiti pe mess. Ea in realitate poate fi foarte diferita fata de cum e pe mess.

| MeoKidu a răspuns:

Salut!
Eu nu prea am încredere în relaţiile astea... Degeaba ai prietenă dacă nu poţi să o vezi, pozele pot fi luate de pe prietenul Google sau uşor editate, măcar de îţi dădea web, spun asta pentru că văd că tot evita să vă întâlniţi...
O zi buna!

| RegalusDekaron a răspuns:

Undeva este o minciuna, ai grija sa nu fie o cunostinta

| IoanaCarmen25 a răspuns:

Poti sa ii ceri adresa unde locuieste si sa mergi la ea in vizita. Daca iti place si familia ei si te si primeste sigur vei afla adevarul. Atunci ii spui in fata ce simti si vezi cum reactioneaza. Daca nu e impresionata sau nu se bucura, vreo saptamana roaga o vecina sau o colega de clasa sa se prefaca ca e cu tine ca sa o faci geloasa. Daca nici asa nu reactioneaza, inseamna ca nu te place. Nu prea e bine sa fii cu cineva cunoscut pe chaturi sau jocuri cu chat. Sper ca vei avea norocu cu sfaturile mele! Pa!

| andreibaros a răspuns:

E curva lasoo

| ViRuSzZ a răspuns:

laughing
O iubesti daca nu ai vazut-o in realitate? Daca in spatele monitorului se ascunde cine stie ce individ care vrea sa-ti faca rau? Daca nu ai vazut-o in realitate, cum poti fii asa sigur ca e cine zice? I-ai cerut webul sau ceva de genul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Parerea mea sincera este ca aceasta fata ori te minte ori spune adevarul.
Nu ai de unde sa stii.
Spune-i sa iti spuna adevarul deoarece tu chiar o iubesti, si spune-i ca nu te vei supara desi adevarul doare.
Nu stiu ce sa ii mai zici.
Fa in asa fel incat sa iti zica adevarul.

| TheClores a răspuns:

Ai cunoscut-o pe un xat? poate site.dar cred ca trebuie sa uiti de ea ca ai cunoscut-o pe net.

| Spufulette a răspuns (pentru TheClores):

Xat este un chat!

| spike2000 a răspuns:

Sal va rog vizitati http://xat.com/pumn_sutro

| Șupi_George_1991 a răspuns:

Mda...mai esti cu ea? daca da, cel mai bine uito, pentru ca e Google! poate fi o persoana batrana, sau poate fi baiatlaughing! oricine poate sa-si puna aceleasi poze si pe xat si pe mess! poze furate de pe google

| Iasmina_4745 a răspuns:

Esti fenomenal laughing. Zici ca nu te-ai intalnit niciodata pana acum? Pai si cum o iubesti, de unde stii tu ca nu e alta persoana de faptlaughing? Ia si te intalneste cat mai curand cu ea.:-s

| AndreiN a răspuns:

Nu te place ma.