| Vlad162 a întrebat:

Buna tururor, vin si eu cu o mica problema. Am 4 luni cu iubita mea,in timpul asta am tot stat impreuna fie la ea la camin,fie la mine in apartament. De o saptamana mi-a zis ca se gandeste sa renunte la camera de camin si sa se mute definitiv la mine, cu catel cu purcel. Zice ca banii pe camera de camin sa ii dam pe altceva noi.
Eu as prefera sa pastram ca si pana acum, 2 locuinte,sa avem una drept refugiu sau in caz ca ceva nu mai merge, in caz ca ar veni parintii sau unele rude la mine sau la ea. Si pentru intimitatea mea, sa stiu ca am un loc unde ma pot retrage. Ce recomandati sa fac si cum sa abordez problema? Mentionez ca avem amandoi 24 ani, suntem relativ tineri si la inceput. Multumesc

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i că-i prea repede să vă mutați împreună. vezi să nu încerce doar să profite de tine nepermițându-și chirie.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să discuți cu ea, mai ales dacă simți că încă nu e momentul să locuiți împreună.

| Sofer a răspuns:

Vrea sa stea nu mai la tine. Dacă aveți gânduri serioase amândoi ar fi ok sa rămâneti împreună în apartament.

| Emma30555 a răspuns:

Spune i ce gândești. Ca nu ești pregătit sa va mutați de tot, ca e mai bine sa nu piardă locul la cămin, ca poate vin ai tăi la tine etc. Nu trebuie sa ți fie jenă, dacă nu ești pregătit pentru asta

| mastadont a răspuns:

Eu zic să te muți cu ea și să nu-ți mai faci atâtea griji. Dacă vă iubiți atunci e normal să faceți pasul ăsta. Și dacă vin ai ei va trebui să-i primești ca un viitor ginere exemplar.

| Manu1233 a răspuns:

Eu nu înțeleg ce îți trebuie ție refugiu, dacă vă iubiți ce refugiu să ai, de ce ai avea refugiu, pentru ce, ce ți-ar putea face? Dacă o iubești o iei la tine în apartament...

| Alexandraaaaaaaaxdd123 a răspuns:

Depinde de cat de mult vrei sa evolueze relația voastră. Dacă ai gânduri serioase sau nu. E simplu. Eu stau cu iubitul meu de 3 luni si am 19 ani.