| andreamarin a întrebat:

Acum o luna mi-am facut un iubit in Romania(eu locuind in Spania) mai aveam 4 zile pana sa plec. Am avut o relatie destul de apropiata cu el si am vrut sa avem o relatie la distanta. Dupa cele patru zile eu is parintii mei trebuia sa plecam la munte si dupa direct in Spania, dar mama vazand ce indragostita sunt de el a zis sa il luam cu noi. fara sa plateasca. a venit si el cu noi, iar cand sa plec inapoi in Spania mama se atasase atat de mult de el incat a plans si ea. au trecut zilele si mama cu tata au inceput sa fie impotriva lui..eu se bagau mult prea mult in relatia noastra si vroiau sa stie tot. Tata chiar l a amenintat de multe ori ca daca nu ma lasa in pace il bate si asa mai departe, iar acum dua zile au vorbit ei amandoi la telefon si amandoi si au adresat niste lucruri urate. Eu simt ca daca parintii mei nu sunt de acord si nu ne sustin macar putin nu pot sa fiu cu el..si tata chiar mi-a spus ca daca vine in Spania sa ma vada(ar trebui sa vina in octombrie) o sa se "aranjeze" de el..acum nu stiu ce sa fac..de cateva zile tot vorbim si ne gandim daca sa fim impreuna sau nu, si el vrea, chiar daca a suportat multe din partea parintilor mei. Eu sunt inca minora iar el e major.dar nu stiu ce sa fac. imi e frica de ce va face tata daca el vine sa ma viziteze si imi e frica ca nu ma va lasa sa il vad chiar daca plateste foarte mult pentru avion si cazare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Chinezul112 a răspuns:

Daca chiar va iubiti puteti sa va continuati relatia pe ascuns sau poti sa voresti deschis cu parintii tai despre asta si le zici ca tu chiar il iubesti si el nu este o influenta proasta. ATENTIE! Fiind relatie la distanta s-ar putea sa gaseasca pe altcineva si tu sa suferi, AI GRIJA! Iti recomand sa nu te certi cu parintii tai pentru el

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Oricum o sa uiti de el in timp, ce e departe nu tine ai sa vezi, mai ales ca e infractor pedofil