| Richardson_Raphaela_1995 a întrebat:

Buna tuturor, am 18 ani si am cunoscut un tip de 25. intre noi nu e nimic serios, decat o aventura. vorbim prin mesaje dar aduce vorba decat de sex. m am culcat cu el o singura data si urmeaza sa merg dinnou la el. ma simt bine in preajma lui, imi place ca are un fizic matur si uneori sfaturile lui imi sunt chiar folositoare. as vrea sa l cuceresc... sa l fac sa se indragosteasca de mine. chiar daca in ochii lui sunt o simpla aventura, stiu ca sunt femei care reusesc sa suceasca mintea unui barbat, am nevoie de cateva sfaturi. adica nu vrreau sa ma mai caute doar ca sa mi spuna sa vin la el...

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca vei continua sa faci sex el nu avea asa mare interes sa aiba ceva cu tine serios /relatie,problema e ca el tia pierdut interesul in a te vrea pentru ca te are usor cum noi nu ne complicam pentru ceea ce avem in plus conteaza mai multe aspecte cum ar fi daca se implica in ceva serios sau e fugitiv daca asa s-a adaptat e foarte de tinut poate place pe alta dar pe tine te tine ca rezerva pentru sex, poate nu-i place resposabilitatile,daca isi da sfaturi cunoaste viata deci are expeiente asa ca se angajeaza greu in relatii, acele femeii de care vorbesti tu nu pot face un barbat sa le iubeasca e ceva sf asa ceva,nu poti pe cineva sa te iubeasca asta vine irational,inconstient, ceea ce stim e ca cu cat ne implicam mai mult in ceva si petrecem mai mult timp cu persoana respectiva sunt sanse sa devina dependente de noi, prin sex nu iubim pe cineva,sexul e o nevoie care nu inseamna emotie lanoi si descarcare sexuala,fi mai rece,indiferenta,te vinzi prea usor de asta nici nu vrea ceva serios, creierul barbatului nu e greu de inteles crede-ma noi catalogam asa femeile e se lasa usor e usoara, neserioasa, se lasa greu inseamna ca e de valoare poate incerc ceva, tu stii ca increderea e baza unui barbat ce incredere sa aiba daca asa usor te-ai lasat, nu putem avea incredere in pradele usoare si in alea grele

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricat de mult ar vrea sa suceasca mintiile la anumiti barbati orice femeie ajunge sa se arunce de pe stanca ca nu poate. Vezi sa nu te inseli ca nu toti sant caini de 1.000$ sa fie indragiti de voi cum vreti. + e prea mare pentru tine

| IsabelaIssa a răspuns:

Faptul ca iti vorbeste doar despre sex asta arata ca nu e matur unde trebuie. La 25 de ani altii au familie. E varsta la care ar trebui sa fie deja matur. Eu zic ca nu are rost sa iti bati capul cu el sa ii schimbi tu gandirea si sentimentele pentru ca o sa ajungi sa cazi tot tu in plasa si o sa regreti. O sa te indragostesti de el iar el o sa se foloseasca de tine, pana o sa te lase ca o sa devii prea geloasa cand o sa ajungi sa il iubesti, sau ma rog. sa faci o obsesie pentru el. Sunt destui barbati cu care poti sa te simti bine, dar de ce sa nu alegi unul care sa le aiba pe toate? Sa te respecte, sa te iubeasca. Ai demnitatea ta de fata si nu te lasa prada usoara tuturor!

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi nu îl evita, doar mai spune-i nu! Dă-i mai rar, destul de rar. Iar după un timp, va vrea el, când te duci la el, oferă-i sexul viții lui! Ia-ți un costum sexy, nu te lăsa dezvelită din prima, mai râdeți și povestiți puțin, faceți dragoste, prelungește preludiul, cum altfel să zic? Mai du și niște jucării erotice sau obiecte potrivite în loc (dacă n-ai jucării). Caută poziții speciale și fă-l să te dorească doar pe ține la pat. Apoi după tură de sex perfectă, spune-i ceva de genul "de neuitat! Nu? Hai să mergem noi la duș" (dacă ai putea să i-o propui pe ton șarmant. Faceți duș împreună, apoi mai propune-i o cafea, să te cunoască ca persoană. Discutați! Apoi iar pune-l un timp pe pauză, dar când îți cere sex, caută un motiv să spui nu, dar că-ți niștepoze sexy și trimitele, incită.

| Richardson_Raphaela_1995 explică:

Multumesc! toate raspunsurile mi au fost de ajutor poti spune. asta a fost si teama mea, m am lasat usor si clar si a pierdut interesul. poate ar fi bine sa l ignor, sa l evit? stiu ca barbati sunt peste tot, dar cu totii patim sa ne blocam putin pe o persoana... chiar asta am observat si eu, ca am devenit o rezerva, si sincer nu ma simt comfortabil. gresesc ca ma las usor, dar si noi ca femei avem atractii puternice, nu doar barbatii, dar asta nu inseamna ca nu putem fi stabile... cel putin eu ma atasez de omul cu care ajung asa departe, si nu ma gandesc aa a fost doar o aventura...

| RAY a răspuns (pentru Richardson_Raphaela_1995):

Stai sasi spun ceva daca e sa vorbim in termeni evulativi femeia este obligata sa aiba o relatie,sa devina dependenta de un barbat pentru ca traim vremuri grele si femeile aveau nevoie de hrana, protectie, iubire chestile astea sunt valabile si la noi, femeile se indragostesc nu mai repede si mai sincer decat barbati, la barbati vorbim de descarcare sexuala la femei de emotie, sfatul meu este sa nu fi o jucarie tu ceva simti pentru ca e ceva normal vei suferi aiurea

| Richardson_Raphaela_1995 explică:

Am uitat sa precizez ca este foaaarte stresant cand ne dam mesaje si raspuns un pic mai greu, si mi spune direct ok nu te mai deranjez. adica ma face sa ma simt de parca as avea vreo obligatie fata de el. uneori ma oboseste psihic cand vad ca eu incerc sa deschid un subiect iar el tot despre sex vorbeste. ma deranjeaza, il plac dar as fii vrut sa i schimb parerea despre mine si sa nu mai ma trateze asa...