| SwEetAnnIs a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de ajutorul vostru, de curand, eu si prietenul meu am luat o pauza da cateva luni(sa treaca tezele si inspectiile si restul) a fost de comunacord, dar tot sufar a spus ca dupa ce se termina sa continuam si nu stiu daca o sa am putere, adica tot ma doare si nu a dat semne ca a intervenit ceva adica era totul asa frumos si chiar cu 2 zile inainte ne-am intalnit si parea mai indragostit ca niciodata, ar trebui sa imi fac griji, adica e doar in capul meu ca poate e altceva, nu scoala? A cam scazut la note, oare asta e problema? N u inteleg, please, ajutati-ma... laughing :3 Dau funda celui mai vun raspuns si care ma va ajuta laughing

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Doar tu te poti ajuta singura si ar trebui sa o faci prin a pune punct acestei copilarii si anume sa luam o pauza.Wtf tu te auzi ce spui.E similar cu fa ce vrei ca si eu fac ce vreau asa sa ne mai distram.O relatie ori e cap coada ori nu.Renuntati la ideea asta si lasa ca se pote sa iti vezi si de scoala si sa ai si iubit.Fi un pic mai matura in gandire si o sa le rezolvi pe toate, din contra ca te poate sustine si poti sa ai rezultate si mai mari.Aici vb de tine si de ceea ce tit propui dar mi se pare absurd sa renunti la cineva pe care il iubesti in ideea ca o sa ai rezultate mai bune la scoala daca esti solo.Impacati-va ca va iubiti si nu va mai jucati cu tampenii din astea. seara faina.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cîti ani ai? Si pauza a ti luat o de cîteva luni? S au acum lua ti o pauză cîteva luni. Vezui că desii pauza a ti luat o de comun acord, el dacă nu respectă pactul si se duce după alta ce faci? Adică il poti controla? Ce clasa sunte ti voi acum? Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns:

Mie unul (baiat) nu imi place idea cu pauza. Mi s-a intamplat ca partenera sau eu sa avem nevoie de mai mult timp de invatat, dar tot o conduceam acasa (direct) si tot ne vedeam odata sau de doua ori pe saptamana si cand ne desparteam eram mai motivati sa trecem peste perioada dificila. Nu poti chiar asa, sa inveti toata ziua, si sa nu ai timp de partener/a. Fiecare om este altfel, eu te-as sfatui sa il observi un pic pentru a-ti da seama care este adevarul.

| ywar a răspuns:

Ba esti nebun! sunteti ocupati de nu se poate. Aveti inspectii? De ce sa iei o pauza? Ca nu mai vrei, logic. Si ma rog ce mare dragoste e intre una de a 8-a si unul de a 10? E vax. Invatati nu pentru inspectii ci pentru voi, cultivati-va spiritul si traiti frumos. Asta e tot. Restul nu stiu daca conteaza la varsta voastra.

| grab a răspuns:

Foarte rau ca ati luat pauza.
trebuia sa o tineti la relanti asa pentru a nu-l pierde. nu mai face greseala asta.
vorbeste cu el si spune-i ca inca il iubesti si nu vrei sa va despartiti, lasa-i ceva timp sa decida si vezi mai departe ce va fi. fii sincera cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Nu pot sa te asigur ca nu se va duce dupa alta... Dar ideea cu pauza e o idee proasta. Banuiesc ca de la el a pornit ideea, nu?

| LoseYourMind a răspuns:

Pauza- despartirea lasilor! E clar ca v-ati ratat sansa de a mai fi impreuna si fericiti, mai ales fericiti. Pentru ca desi poate va ve-ti impaca, vor exista incontinuu acele reprosuri provenite din vestita PAUZA!

| SwEetAnnIs explică:

Pai, acum am decis sa luam o pauza ca eu sunt a 8a si am teze si inspectii, iar el este a 10 (chiar daca e diferenta de mai putin de un an intre noi ) el are vreo 6 inspectii la materii grele si nu cred ca va fugi la alta, adica si-a facut multe planuri cu mine si se comporta foarte frumos si tot mai vorbim si o sa ne vedem doar ca nu o sa mai fie acea `obligatie` de iubit-iubita adica vorbim si altele, tot isi face timp pentru mine si chiar a vrut sa imi demonstreze ca are inspectii si restul adica a vrut sa imi aduca dovada de la profesori... si cu notele a cam scazut... deci nu stiu ce sa cred.