| esa212015 a întrebat:

Bună tuturor! Am o curiozitate. Eu iau pastile anticonceptionale din data de 12 iulie, iar săptămâna aceasta este săptămâna de pauză, azi fiind în a 6-a zi de pauză și totodată a 4-a zi a menstruației, sângerez puțin, dar sângerez.
Azi am avut un contact sexual fără prezervativ cu iubitul meu, dar menționez că acesta a ejaculat afară. Menționez că după contactul sexual, am folosit un ob.
Întrebarea mea este următoarea, nu trebuie să îmi fac griji și pot să stau liniștită, având în vedere că iau anticoncepționale, nu-i așa?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri! happy

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, poti sta linistita, nu poti sa ramai gravida in conditiile prezentate de tine.

| Lauramee a răspuns:

Da,poti sta linistita!