| esa212015 a întrebat:

Bună tuturor! Am o întrebare.
Eu iau anticonceptionale din luna iulie, mai exact 12 iulie (Karissa, la recomandarea medicului ginecolog). Sunt la a 2-a cutie, azi urmând să iau cea de-a 3-a pastilă din cea de-a 2 cutie.
Tot azi, am avut contact sexual cu iubitul meu, de 2 ori, la interval de cam o oră între cele 2 contacte. Ambele fără prezervativ, dar el a ejaculat afară ambele dăți. Pe mine mă "neliniștește" faptul că după primul contact, până la următorul, nu a fost la toaletă, să urineze și cum și băieții au lichidul preejaculator pentru lubrifiere, mă neliniștește faptul că înainte de al doilea contact sexual, cu cam o oră înainte, a ejaculat la finalul primului contact. Și tocmai de aceea vă întreb pe voi, pot să stau liniștită, din moment ce iau anticoncepționale?
Mulțumesc frumos anticipat!

2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Poate sa si ejaculeze in interior.Tocmai asta este rolul anticonceptionalelor.
Ca se folosesc si in alte scopuri este un plus, dar ideea de baza este ca sunt contraceptive.

| Denisa0954 a răspuns:

Asta e scopul anticonceptionalelor. Pe lângă altele, sa te protejeze de sarcină. Chiar dacă își da drumul inauntru, tot nu poți ramane gravidă