| danyy_4472 a întrebat:

Buna tuturor... vrau sa va rog sa ma ajutati cu rasp sincere? am reusit sa trec cu iubita mea peste faza care mi-a facut-o si ap avem 10 luni impreuna. Dar parca totu nu i mai la fel parca ea nu mai are aceleasi sentim fata de me si nu mai vb cum vb inainte ffff frumossadsadsi nuh simn ca nu stiu cat mai rezis cu toate ca o iubesc enorm si ma iub enorm sunt sigur avem f mlt planuri da nu stiu daca pot rezista sa le indeplinescsadspuneti-mi ce sa fac? ar fi bine sa ne desp sau sa continuam? parinti nostri sa inteleg totu i ap perfect doar distanta asta ne joaca feste?sadsadsp ce se fac cum sa procedam? va rog mult? si baieti si fete da mai mlt fete ca gandesc mai la felbig grin

8 răspunsuri:
| mossu a răspuns:

Hmm! toti iti spun sa faci ce simti tu. Dar ea ce simte? Asta ar trebui sa vb cu ea, iar caca evita discutia eu zic a ar trebui sa te gandesti ca ...are balta peste! Ma intelegi, nu!?

| byancacool a răspuns:

Buna danyy, daca o iubesti enorm si ea de asemenea inseamna ca e bine sa continuati iar faza cu distanta va joaca feste este un motiv pentru care ea poate este mai distantata fiindca poate o deranjeaza ca u esti mai departe de ea.Eu zic sa incercati cand aveti timp sa iesiti impreuna si sa va distrati. Puteti merge la un suc, intr-un parc de distractii sau pur si simplu va puteti plimba printr-un parc, dar sa fie mai gol ca sa fiti mai singuri.Asa ca nu mai fi suparat, dar ca sa fi sigur ca ea are aceleasi sentimente pentru tine o poti intrebasi roag-o sa fie sincera fiindca sinceritatea este cel mai de pret lucru intr-o relatie. Sper ca te-am putut ajuta si iti doresc multa BAFTAbig grin

| BellaRagazza007 a răspuns:

laughinglaughing, sincer frate, situazia este nasoala! sa nu. i dai papucii asa fara prima SA VORBITI. asculta, ce. l mai bine e sa vorbiti, sa. ti zica in fata care este problema ei, si impreuna (fara sa va lasati, fara sa va certati si bla bla bla ) incerkati sa duceti la un bun sfarsit relatia voastra. sincer frate, nu fa tampenii prima tip: ii dai papuci, si kiestii de genu!

p. s fa ce simti, ce. ti zice inima!

BAFTA!

| andreeasim1 a răspuns:

Fa ce iti spune inima! Ceea ce iti doresti tu conteaza cel mai mult in viata. Tu crezi ca ea e aleasa? sau nu? Nu conteaza ca se inteleg parintii vostri bine.conteaza sa va intelegeti voi, pentru ca voi veti avea de suferit in viata si va trebui sa fiti unul langa celalalt pentru tot restul vietii. Acum depinde si de ce faza ti-a facut ea. Si inca ceva, 10 luni ca sa cunosti un om e foarte putin timp ca sa te sacrifici cum faci tu. sunt persoane care se cunosc de ani de zile si tot nu stie ce e in capul persoanei de langa ei si se trezesc omorati sau ca pleaca si i lasa cu copii. Eu am o relatie de 3 ani aproximativ si chiar si dupa acesti timp cateodata nu stiu ce simt. dar ma trezesc la relitate cand il vad. Daca ti-a facut ceva nasol fata asta inseamna ca nu merita sa te sacrifici pentru ea.BAFTA!

| grimcris a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ea. Nu stiu daca cineva din afara va poate rezolva problemele din relatie. Comunicati si va fi mai bine, mai ales daca spuneti ca va iubiti. Intreab-o de ce nu mai e ca inainte, iar daca tine la tine, iti va raspunde si veti rezolva problemele

| marycris a răspuns:

Faza e ca ca nu se compoarta altfel, fii nd de 10 luni cu ea, incepi sa te obisnuiesti intr-un fel cu ea. nu ar trebui sa te desparti de ea sau ceva de genul, incercati lucruri noi.

| Alina21n a răspuns:

Sa nu-ti pese de ce zic altii, cum ar fi parintii tai sau chiar iubita ta. Cand vine vorba de sentimente trebuie sa te asculti doar pe tine. Doar tu stii cum va continua relatia. Dar inainte sa iei o decizie, vorbeste cu ea deschis si spune-i a oricum relatie nu prea mai merge, deci poate sa-ti spuna adevarul, si poate vei afla cev important. Poate nu ea s-a schimbat ci tu, dupa parerea ei. Oricum asculta-te doar pe tine in aceasta problema, cei care iti dau raspunsuri aici pe TPU nu au dreptu sa te ingfluenteze. Succes!

| FigGu a răspuns:

Fa ce simtii si nu asculta tot ce vorbeste lumea. Daca simti ca nu te mai iubeste e mai bine sa va despartiti pentru ca daca o mai lungesti s-ar putea sa descoperi ca te inseala si o sa suferi mai mult...

Bafta1:*.winking