| anonim_4396 a întrebat:

Iau anticoncepționale Karissa iar penultima pastila din fiola am uitat sa o iau, in ziua următoare am luat-o pe ultima iar in urmatoarea zi am avut un contact sexual neprotejat, iar la 6 zile altul, ambele fara ejaculare in vagin. S-ar putea forma o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intarzierea a depasit 12 ore si a fost de fapt de 24 de ore, intr-o astfel de situatie posibilitatea de a se forma o sarcina devine posibila insa numai/doar in cazul in care sperma ar fi fost ejaculata in vagin. Fiindca ai afirmat ca sperma NU a fost ejaculata in vagin, probabilitatea de a se fi format o sarcina se poate exclude, fiind aproape imposibila. Este destul de curios si inexplicabil faptul ca NU ai amintit nimic privind producerea menstruatia si nici daca ultimul sex a fost intretinut : inainte de a incepe, in timpul, sau dupa terminarea menstruatiei, fiindca aceasta ar fi trebuit sa se produca dupa 2 sau 3 zile de la folosirea ultimei pastile AC. Sanatate!

| Alexandra1120 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Menstruația s-a produs dar mai diferit, a durat numai 4 zile si era de culoare maronie, ci nu rosie; intr-o cantitate foarte mica

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici sa se intample asta. Atata timp cand nu a ejaculat in vagin nu cred ca ai de ce sa ti faci griji.

Răspuns utilizator avertizat