| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am o mica nelamurire. Daca dupa un contact sexual protejat a scos prezervativul, s-a sters cu un servetel umed dar nu stiu cat de bine (pe maini, ma refer in mod special), iar dupa vreo 30 min sau chiar mai mult a pus alt prezervativ, e posibil sa fi ajuns sperma pe el de pe mana? Rezista asa mult spermatozoizii in aer?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spermatozoizii rezista in aer cam 24 de ore, asa ca nu se pune probelma ca n-ar fi rezistat. Nu stie nimeni daca mai avea sperma pe maini, daca a murdarit noul prezervativ, etc. dar dati dovada de o lipsa de igiena care ar putea sa va aduca multe probleme. Inainte de orice contact sexual, este obligatorie spalarea cu meticulozitate a mainilor si organelor sexuale, chiar daca (sau mai ales daca) inainte a mai avut loc un contact sexual. Igiena personala este obligatorie in timpul vietii sexuale.

| Amelya02 a răspuns:

Deodata ce iau contact cu aerul, nu rezista, mai ales daca s-a sters pe maini cu servetul umed.

| Rebecca009 a răspuns:

Da, au ajuns colonii intregi de spermatozoizi la el pe mana, au format o organizatie, s-au civilizat, au inceput sa devina inteligenti si au construit un aparat sofisticat totul cu scopul de a te lasa pe tine gravida!

| NuamnumesuntANM a răspuns (pentru Rebecca009):

Asta dalaughing

| Geo17 a răspuns (pentru Rebecca009):

Asa credeam si eu! BV!

| akka4 a răspuns:

Pff frate pana unde puteti ajunge cu tampeniile... cum sa ajunga... OMG rolling on the floor))))))))))))))))

| didiDia a răspuns (pentru akka4):

Hai ca m-ai binedispus cu raspunsul asta, akka4. Bravo!

| akka4 a răspuns:

Ai pus-o... vei face un copil din laba rolling on the floor))))))))))

| Laaviniaa a răspuns:

Stai linistita, nu ai ramas insarcinata.