| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Am o mica problema.Acum un an am fost cu un baiat.In acelasi tmp m.am indragostit si de altul cu care am vorbit 6 luni de zile.Al doilea stia de primul dar nu il deranja.Asa ca am pastrat legatura cu amandoi.La un moment dat am inceput sa simt ceva pentru al doilea si sa nu mai tin deloc la primul. El zicea ca si el tine la mine.Insa apoi ne-am despartit.Adica nu am mai vorbit deloc fara niciun motiv. Dupa vreo 2 luni am aflat ca are prietena.Eu inte timp m-am despartit si de primul. Dupa cateva luni al doilea a luat din nou legatura cu mine(nu mai avea prietena de ceva timp). Apoi ne-am vazut la o petrecere.Insa el nu a vrut sa mai fie cu mine. Zice ca motivul lui este ca a iubit si el o data si stie cum s-ar simtii primul daca ar fi el cu mine.Cum sa fac sa fiu cu el? pentru ca eu am impresia ca tin la el.Va rog ajutati.ma.

Răspuns Câştigător
| feefeee a răspuns:

Dupa parerea mea nu te place cu adevarat, si nu ai nici un motiv sa te injosesti. Daca cu adevarat ti-l doresti ai putea sa continui sa vorbesti cu el, sa il faci sa te iubesasca...sa te intalnesti cu el cat mai des si sa ii dai de inteles, nu sa ii spui direct in fata ca ai vrea sa fii cu el. Daca si el vrea va face ceva in sensul asta si totul se va rezolva, daca nu vrea incearca sa mergi mai departe.happy

8 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Foarte urat din partea ta, cel mai urat lucru sa il iubesti pe unu si sa te mai dai si la altii, daca tii s-ar intampla asa ceva si ti-e, ce-ai face? ti-ar placea? cum te-ai simtii sa aflii dupa ceva timp ca tu in timpu ala cand stateai cu el, el te insela cu alta si tu nu sti-ai nimic? stati potolite daca nu sunteti in stare de o relatie serioasa, ii stricati viata omului happy

| bella19 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Deaia ne-am si despartit...si el umbla cu altele pentru ca nu ii ofeream anumite lucruri.Si decat asa...

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru bella19):

Si tu ce-ai zis? hai ca daca el te inseala cu alta, gata, hai sa-ti faci si tu altu nu?, gresit, puteai sa vb cu el si sa ii spui sa o lase-n pace pe fata ca tu tii mult la ea si nu stiu ce, daca tot continua sa te insele te desparteai de el, si iti faceai altu, asta e alta poveste happy

| Aham a răspuns:

Esti o tarfa, panarama si te joci cu inimi. ar trebui implementata o lege prin care tarfelor sa li se scoata inima din piept. Nu te supara dar daca prietena me-a mi-ar face asta as bate-o de as omora-o apoi mi-as da foc pentru ca am iubit in zadar. Trezestete scumpo da cu, capul ala de lut de perete si gandeste-te ca **** ta nu e obiect de aratat pe strada. Funda?

| bella19 a răspuns (pentru Aham):

Te rog sa vorbesti frumos...pentru ca nu stii u ce am facut si ce nu.De fapt ce pot sa cer? Daca atat te duce mintea...

| Aham a răspuns:

Scoatete acum...acum ti-e rusine de statutul pe care ti l-am revendicat. te rog sa nu ceri mai mult de la mine...tot asa ramai

| Satanique a răspuns:

Draga, scrie mai putin k nu am inteles nimic...

| BeBeLuSa11 a răspuns:

Urat din partea ta! Incearca sa te trezesti la realitate si sa ai grija ce faci ca asa poti rani persoane care tin la tine cu adevarat.