| BlackEyedGirl a întrebat:

va rog sa cititi tot, chiar am nevoie de cateva sfaturi puppy dog eyes Acum 3 ani am fost la munte si la barul hotelului lucra un baiat de care m-am indragostit in prima secunda. Nu am vorbit deloc in anul acela dar a fost acolo in fiecare vara. Cred ca il plac cu adevarat, adica nu il vedeam un an intreg, nu stiam nimic de el, dar nu puteam sa il uit, iar cand priveam ochii aia, sentimentele deveneau si mai puternice. Anul trecut am reusit in sfarsit sa vorbesc cu el, dar nu foarte mult pentru ca era ziua in care lucra (avea tura o zi dimineata o zi dupa-amiaza). Anul asta am fost tot acolo, normal si am vorbit in sfarsit cu el, am vazut ca si-a amintit exact zilele cand am vorbit si cand ne-am vazut, ceea ce mi se pare super, adica din cate fete cunostea si-a amintit de mine love struck Cand avea tura dupa amiaza, ramanea serile cu mine. Ne-am sarutat, a fost cel mai frumos lucru pe care l-am trait vreodata... dar cand ziceam sa iesim si noi sa ne plimbam sau cand il mai sunam in restul zilelor imi zicea ca nu poate vorbi ca lucreaza sau are treaba... acum nu stiu ce sa mai cred, ma tot gandesc ca si-a batut joc de mine. As vrea sa il sun, sa il intreb, sa vorbesc foarte serios cu el dar mi-e frica de ceea ce va spune. Eu nici nu am foarte multa incredere in mine si cred ca o sa imi faca foarte mult rau, dar vreau totusi sa stiu adevarul. Aa da, anul asta am mai cunoscut un baiat care mi-a zis ca ma place. E dragut, serios dar nu am sentimente la fel de puternice pentru el cum am pentru primul baiat. Problema e ca el chiar mi-a aratat ca ma place cu adevarat. Cu el vorbesc zilnic la telefon, cu orele, in timp ce cu primul vorbesc 1-2 min la cateva zile.Al doilea baiat a si venit la mine in oras si a zis ca ar face orice ca sa vin si eu pe la el. Primul mi-a zis ca poate o sa vina pe la mine dar nu stie ca acum e ocupat. Sincer, nici nu stiu de ce mai pun intrebarea asta, dar ar trebui sa vorbesc cu primul sa vad ce a fost atunci intre noi? Si ar trebui sa ii dau o sansa baiatului care ma place? A, da cand raspundeti nu va ganditi la faptul ca suntem din orase diferite. happy

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

Nu vreau sa generalizez dar din experienta mea toti cei care lucreaza in locuri turistice nu cauta relatii la distanta, ci aventuri sezoniere. Da-ti seama ca asa cum ai fost tu acolo si te-ai indragostit de el se mai duc alte mii de fete. Incearca sa vezi ce e real si orienteaza-te catre cel de langa tine! Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Draga mea, nu ai gasit si tu un baiat de pe scara blocului sau vreun coleg? Chiar trebuie sa fie din alt oras? Crede-ma pe cuvant, nu functioneaza.

| iubesc a răspuns:

Abia esti cu unu si te gandesti la altul...

| fetelerebele a răspuns:

Dap eu zic ca da...dar mai intai rezolva cu primul si daca primul nu vrea continui sa vb cu al 2 baftaa

| Cristina64 a răspuns:

Buna!happy
Parerea mea este ca mai bine,prima oara ai vorbi cu primul baiat, pentru ca ai sentimente puternice pentru el, poate faza cu sarutul a fost asa, ca sa te faca sa il placi mai multwinking sau doar o joaca... Daca nu iese cu primul baiat, vorbeste cu al 2-leawinking..Succes!kiss

| Abcd1234ef56 a răspuns:

E delicata situatia asta in care esti! Cu dragostea e greu sa "negociezi"! In momentul in care ti-a intrat la inima acel baiat care (spui tu) te-a cucerit cu o privire, poti sa-l intalnesti si pe tatal lui Fat-Frumos! Nu stim daca atunci camd ramaneati serile impreuna, intre voi a fost mai mult decat e normal (dat fiind faptul ca stiati unde e hotelul- doar acolo v-ati cunoscut (intelegi ce vreau sa-ti spun). Pana la urma, asta e genul de situatie in care nu-ti pare rau ca "ai comis-o" atata timp cat a fost persoana "minunata"! O sa-ti para rau la un moment dat ca nu s-a intamplat asta atunci- poate vei mai merge acolo, dar daca nu-l mai gasesti? Eu ti-as propune sa nu-i faci chiar pe plac inimii si sa preiei initiativa, pana nu va fi prea tarziu! Tipul de la hotel, daca avea vreun plan, te cauta el (vorbesc de perioada dupa ce ati ramas singuri). Lasa-l sa vezi daca te cauta. Daca o face, spune-i ca tu deja stii ce ai de facut, dar trebuie sa-ti demonstreze ca acelasi lucru vrea si el de la tine: o relatie bazata pe iubire si respect. Daca n-o face, nu se merita sa-ti pierzi timpul! Vremea nu se mai intoarce, iar baiatul celalalt ar face orice sa te aiba. Practic ai de ales dintre un lucru virtual si unul real! In locul tau l-as alege pe cel real, adica al-II-lea baiat! Tu stii mai bine ce ai de facut, dar ai grija sa nu suferi pe parcurs! Iti doresc sa ai parte de o tinerete frumoasa alaturi de cine te merita!

| Alexa_Alexya_1997 a răspuns:

Cred ca e ok sa vorbesti cu primul sa il intrebi ce are de gand si daca te refuza tu continua cu al 2-lea pentru ca va fi mai usor pentru tine sa treci peste sentimentele de la primul si vei vedea ca usor usor vei avea sentimente si pentru al 2-lea sper sa te ajute sfaturile :* :X happy succes happy!

| Acidut a răspuns:

In primul rand trebuie sa discuti cu baiatul pentru care ai sentimente mai puternice. Eu cred ca nu minte cand zice ca e ocupat, lucreaza deci e posibil. Iar daca nu functioneaza cu el probabil ar trebui sa incerci o relatie cu cel de-al doilea dar numai daca simti cu adevarat ceva pentru el, nu are rost altfel nu ti-ar face bine nici tie nici lui.Solutia in problema ta, consider eu, e comunicarea.
Eu iti tin pumnii, si sper sa faci ce e mai bine pentru tine. Bafta!