| lyrics a întrebat:

Buna tuturor.am o problema.
ieri dimineata, pe la 4, m'a sunat prietenul meu, foarte speriat ca a visat urat.
faza e ca nu a fost un simplu cosmar.
mi-a zis ca era cu ochii deschisi, constient ca visa, incerca sa strige sau sa se miste dar nu reusea.si simtea ca nu poate sa respire.
pana la urma a venit tatal lui, a reusit sa'l strige si s-a trezit.
sunt foarte ingrijorata.
va rog frumos, spuneti'mi ce ar putea insemna asta.
am citit si despre visul lucid, dar nu se potriveste in totalitate.
multumesc mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit mai demult un articol despre paralizie in somn. Crezi ca despre asta e vorba? http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis Par a se potrivi simptomele.
In afara de acele stari, ce s-a mai intamplat? A vazut... ceva?
Spune-i sa recite "Rugaciunea inimii" in gand daca (Doamne, fereste) mai pateste asa ceva.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, e vorba de paralizie in somn...si eu si fratele meu am ''experimentat'' asa cevastraight face e infricosator.Creierul practic nu stie ca e ''treaz'' si de-aia nu poate sa se miste, pe scurt!

Oricum, nu trebuie sa se ingrijoreze, vor trece de la sine!

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Buna si imi pare rau cred ca e stresat incearca tu sa-l calmezi tongue Fai cate un ceai ceva sa nu se streseze, relaxx Baftahappy