| Picura_David_1990 a întrebat:

Buna,ieri noaptea m-am trezit dintr-o data si nu am putut sa ma misc deloc eram foarte speriat si dintr-o data am avut un cosmar cu un copil care nu putea sa mearga bine si avea o fata de demon
Nu stiu daca o sa ma credeti
Acest cosmar parca era realitate, intr-un fel parca eram constient ca e vis
, -a mai intamplat asta la cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Ai amortit si de asta ai visat urat. Alta data maseaza-te usor in zona amortita.

| IuliaAna23 a răspuns:

Ai avut un vis lucid, cel mai probabil. Una dintre etapele lui este paralizia in somn( când nu te poți mișca ) si cred ca te-ai speriat gandindu-te la chestii de groază. Este normal, fiecare persoana experimentat așa ceva cel puțin odată in viata, sau poate doar te-ai uitat la un film horror. Eu zic sa nu te mai gandesti la asta ci la ceva frumos înainte sa adormi. Eu am pățit, si m-am speriat destul de rau cat sa nu mai pot dormi câteva nopti, dar după a fost ok.

| Picura_David_1990 explică (pentru IuliaAna23):

Mersi mult, credeam ca am ceva in legatura cu paranormalul laughing

| Laiyla a răspuns:

Paralizie in somn ( Sleep paralysis ). O patesc des.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis