| olabola a întrebat:

Buna tuturor, am o problema simt ca numai pot, imi este foarte greu, m-am despartit de prietenul meu cu care am fost 1 ani si cateva luni. el a umblat 3 ani dupa mine pana cand am acceptat sa fiu cu el.ne cunosteam familiile. adica era ceva destul de serios, ramaneam la el, stateam zi de zi impreuna, stiu ca tine la mine, dar acum suntem despartiti, nu stiu ce s-a intamplat ne certam foarte des din nimicuri, acum se comporta ciudat.nu-mi da atentie nu ma cauta.nu nimic, oare ma mai iubesti. ce s-a intamplat cu el? nu are pe alta stiu asta, mereu cand ne certam era obisnuit sal caut eu, asa am facut mereu.se certa cu familia lui uneori pentru mine, si multe, in ultimul timp, ma va cauta?

Răspuns Câştigător
| krystal02 a răspuns:

Mereu sa intoarce. Daca te iubeste se va intoarce si te va cauta. Problema e ca e prea orgolios ca sa faca asta, si mereu asteapta initiativa din partea ta. Stiu ca poate o sa doara, dar nu face tu primul pas, ai nitica rabdare si te va cauta. Ai spus ca e ceva serios, si din cate am citit chiar tine la tine. Dar tot e bine asa sa aveti o mica pauza despartiti, asta va va ajuta sa va imbunatatiti relatia in viitor. Ai incredere ca totul va fi binewinking. Succes

4 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Naspa.Ce n-as da si eu sa tina mai mult, dar ce-i frumos nu tine mult.Pai nu te vei duce tu sa ii spui ce? ca vrei inapoi cum era? o sa iti vorbeasca, mai vorbeste cu tine? Daca nu inseamna ca vrea sa il uiti si tu.Cine stie care e motivul pentru care se poarta asa. Daca te punea m-ai deasupra de familia lui.Foarte putin probabil sa te caute, dar daca inca mai tine la tine va veni sa te caute. Poti sa il intrebi care e motivul pentru care te ocoleste.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Buna!
Crede-ma ca si eu am fost intr-o relatie de mai mult de un an si aceeasi rutina ca si tine. Eu mereu il cautam, dar el nimic. Ne certam din motive minore si ajungeam dla despartiri.in sfarsit. Vreau sa spun ca desi nu ii stiu caracteru e posibil sa nu te caute deoarece s-a obisnuit ca tu sa faci chestia asta. Lasa timpu sa rezolve aceasta problema, daca nu, continua sa-l cauti tu.
Te pup si ai grija de tine:*

| PasareaNeagra a răspuns:

Eu cred ca asteapta ca sa faci tu ceva deosebit ca sa-l impresionezi, eu am avut asa perioada de la prietena mea dar nu eram despartiti, daca il iubesti si crezi ca merita sa lupti pentru el atunci nu mai sta pe ganduri si vorbeste fala sa se simta iubit si protejat intr-un fel ca nu ai pe alt cineva si el e cel mai important pentru tine, asta e parerea mea din punctul de vedere a unui baiat care am avut asa momente cel putin asemanatoare, si daca el intr-adevar tine la tine si te merita mult nu va sta pe ganduri, succes si daca rezolvi asa cum team zis eu vreau sa ma contactezi sa-mi zici rezultatulwinking

| olabola explică:

Am facut tot ce am putut... dar el nu a fost impresionat cu nimic... la final cand ne-am despartit m-a pus sa aleg intre familia mea si el, trebuie sa specific ca el se trage totusi din familie de romi. asta nu m-a deranjat deoarece il iubeam foarte mult