| no name a întrebat:

Buna prietenul meu s-a despartit de mine pentru un chef si in ultimul timp provoca certurile azi avem 3 saptamani decat suntem despartiti prima saptamana l-am cautat sa ne impakam dar m-a refuzat vroia dar nu vroia nici el nu stia asa ca am decis sa nulmai caut sa nu mai aud de el si el de mine dar ma doare foarte tare ca nu ma cauta si chiar nu i-a pasat un an si o luna am fost impreuna i-am facut toate mofturile si orce am acceptat jignirile mamei lui am trecut peste cal iubeam acum nu stiu imi este ff dor de el dar din orgoliu nu pot sal caut nu VREAU SA O FAC vreau ca el sa O FACA SA MA CAUTE SA REGRETE ca stiu daca il voi cauta eu ma va respinge din nou si nu as suporta nu miar iertao niciodata am 21 de ani nu stiu ce sa fac sa-mi treaca ma puteti ajuta cu niste sfaturi oare ce este in capul lui? ma uitat deja? nu stiu dar tind sa cred ca dasad e dureros sa accepti realitatea uneori...

4 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Eu am 19 ani. mai mic totusi. dar... pentru ca si eu am fost in ceva de genul. ai putea sa iesi cu prietenele la distractie sa il scoti din minte sau sa scrii pe un carnetel sau ceva care sa il vezi in fiecare zi sa scrii defectele lui. sa te uiti la filme care sa nu iti aduca aminte de el. si sincer timpul repara tot. dar tu acum ai cazut in melancolie cum se zice, incearca sa il eviti cat poti sa nu asculti melodii dinalea triste (eu numa din ambitie am facut asta si am reusit sa ascult si in ziua de azi melodii ce ascultam cand eram cu ea si nu mai am bai). distreaza-te. sincer nu merita sa ne consumam pentru fiecare...

| Alexakos a răspuns:

Si sa iti mai spun ceva? pur si simplu nu te merita. daca el nu te merita pentru ce sa te consumi tu? nu mai bine iti vezi de treaba ta? eu zic ca asta e cel mai bine.

| kukubau a răspuns:

Din pacate nu-ti pot da un sfat obiectiv deoarece eu sunt in aceeasi situatie, dar iti zic doar atat : atata timp cat oferi inima gratis, fara ca sa o merite.vei avea de suferit. Asta o stiu din proprie experienta. Sfatul 2, stiu ca suna cam aiurea dar.iesi in oras cu fetele sau cu un alt baiat. daca se intampla sa te intalnesti cu El, cel ales* al inimii ii vei putea obs reactia, daca ii pasa sau nu, si te vei lamuri.

| yoelidutza a răspuns:

Nu te mai consuma...ca ce o fi in capul lui.etc, incearca sa il uiti pentru ca nu te merita daca a facut asa, iesi sa te distrezi, tine-ti mintea ocupata gaseste-ti o activitate ceva si incearca sa treci peste stiu ca e usor de spus dar greu de facut, dar trebuie sa incerci, viata merge inainte cu sau fara el. bafta!