| Ankutzaaa a întrebat:

Buna tuturor!
Am o relatie de 4 ani, dar ce ceva timp imi mai place si de alt baiat.el stie ca am o relatie si a spus ca nu vrea sa se bage intre noi.
Eu il iubesc pe iubitul meu.dar parca l-as vrea si pe acel baiat.
Nu as renunta la iubi dar..nu stiu ce sa fac..acest baiat a spus ca daca odata vreau sa formam un cuplu sa il caut.

Dau funda celui care ma ajuta!sad

Răspuns Câştigător
| BoObz a răspuns:

Pff...e putin complicat aici. Uite cum sa faci: ramai cu prietenul tau de 4 ani, acordai mai multa atentie, bucurati-va din plin de timpul pe care il petreceti, spune-i cat de mult il iubesti si simte-te mai bine alaturi de el. O sa te simti mai mult atrasa de el daca petreci mai multe clipe frumoase happy In legatura cu acel baiat care este mai putin important, incearca sa te controlezi si sa-ti dai seama ca este doar o chestie pe moment big grin nu este nimic serios, un sentiment puternic. Poate ca iti place de acel baiat pentru ca are acel ceva care te atrage, poate un zambet, poate arat bine, poate vorbeste dulce sau poate inteligent, dar conteaza mai mult relatia pe care o ai cu prietenul actual. Gandeste-te ca aveti 4 ani impreuna, 4 ani de clipe frumoase si clipe mai putin frumoase. Ce trebuie sa faci tu, trebuie sa te relaxezi si sa gandesti realist. Dar, daca nu poti sa faci asta si tot continui sa fi atrasa de acel tip, eu zic sa inchei relatia cu prietenul tau, ramaneti prieteni, si dupa o perioada te combini cu tipul acela. Nu sarii imediat la gatu tipului, sa nu creada prietenul actual ca esti usuratica sau ca te-ai despartit de el pentru altu...o sa iasa urat! Zic asta pentru ca era o zicala : " Daca il iubeai pe primul nu aparea al doilea." Tot ce trebuie sa faci este sa stai in noaptea asta in liniste si sa te gandesti bine la ce trebuie sa faci! Este important sa iei decizia corecta :* Bafta!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești între doi iepuri, vezi să nu-i perzi pe amândoi!
Ce are unul, ce îi lipsește celuilalt!
Gândește problema la rece.
Pa, pa.

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă îl iubeai cu adevărat, atunci de ce există şi al doilea? Dacă alergi după doi iepuri, o să îi pierzi pe amândoi. Alege cu inima!

| DragosConstantin a răspuns:

Pai tu zici ca il iubesti pe iubitul tau, dar ai scris mai sus ca il vrei si pe celalalt laughing cum vine asta?

| Felys a răspuns:

E foarte posibil sa fi devenit deja monotona relatia,de aceea ai inceput sa fi atrasa si de altcineva, se intampla frecvent asta la tineri, se satura de acelasi cliseu, vor altceva mai nou, totusi faptul ca esti intr-o relatie de 4 ani denota ca e treaba serioasa si e foarte posibil sa pierzi ceea ce ai in detrimentul acelei persoane care nu stii daca va fi la fel de serioasa ca si iubitul si nu e chestie de moment doar, vezi ce alegi sa nu iti para rau mai tarziu, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu ca zicala cu "Cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul ", este adevarata!

| Ankutzaaa explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate!
Dar nu stiu ce sa facthinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Experienta mea spune ca, atunci cand incepi sa te indoiesti de sentimente, este "inceputul sfarsitului", deci mergi inainte.

| e1xtz a răspuns:

Hihi...o relatie ce isi anunta finalul, nu-i nimic..ma gandesc ca oricum esti mica, si nu ramaneai pana la adanci batraneti cu cel care esti acum. oricum mult nu mai aveti, din moment ce gandesti deja chestiile astea. iubirea o sa vina si o sa plece in viata ta si a tuturor pana cand apare ACELA sau ACEEA..acum depinde si de tine daca ai valoare sa ii pui capat frumos sau urat acestei situatii

| AiEnma97 a răspuns:

Eu nu cred ca il iubesti cu-adevarat pe prietenul tau, daca te-ai uitat dupa altcineva. Cand iubesti pe cineva din toata inima si pentru totdeauna, nu mai vezi pe nimeni in jurul tau. Cred ca n-o sa mai tina mult relatia ta actuala...

| sebiku a răspuns:

Ramai cu iubitul tau!
Nu poti da cu piciorul unei relatii de 4 ani, pentru alta noua care, poate nici nu va avea un viitor.
Toate cele bune