| YuNaBi2 a întrebat:

Buna tuturor! Am și eu o dilema în legătură cu fostul meu instructor auto (am obținut permisul acum câteva luni).
Pot spune ca l-am simpatizat din prima clipa, e un om bun, calm, linistit și cu mult bun simt. La un moment dat, a început sa îmi dea like-uri și inimi la story-urile de pe social media, lucru care se intampla si astăzi. Uneori ma privea lung și aveam senzația ca voia ceva, dar parca nu avea curajul sa se desfășoare. Dupa proba de traseu, ne-am imbratisat dandu-i de inteles ca îmi vine sa fac asta pentru ca eram fericita.
Simt ca as vrea sa-i spune ca îl plac, dar parca în același timp mi-e teama, as vrea doar sa ieșim sau măcar sa stam o seara. Aștept sfaturile voastre. ☺

Răspuns Câştigător
| pixelbundle a răspuns:

Incearca sa il cunosti ca om inainte de a trece la lucruri romantice.

Adica vezi ce situatie are, incearca sa il prezinti unor prieteni (eventual cupluri cu care sa iesiti impreuna la o cafea pentru inceput). Oricum nu poti sa iti dai seama ce fel de barbat este daca nu interactionezi cu el (noi nici atat, nu vedem decat o pagina web si ceva text scris de tine...).

Asa cum spune Jassmina, e ceva ciudat cu faptul ca el nu iti face avansuri.

Ca barbat nu e OK sa te astepti ca o femeie sa faca primul pas in conditiile date ( adica trebuia sa te invite la o cafea ceva...).

Bafta si da de stire daca te putem ajuta

| YuNaBi2 explică (pentru pixelbundle):

M-am gândit ca poate nu o face pentru ca e și o diferență de varsta

| pixelbundle a răspuns (pentru YuNaBi2):

Salve,

Spune ce varsta ai, ce varsta are si incercam sa ne formam o opinie pentru a te ajuata.

Daca nu comunici, oamenii pur si simplu nu pot sti ce gandesti iar asta e valabil atata pentru cei de pe forum cat si pentru voi doi.

Numai bine

| YuNaBi2 explică (pentru pixelbundle):

El are în jur de 35-36, iar eu am putin peste 20.

| pixelbundle a răspuns (pentru YuNaBi2):

Nu iti recomand...

Este foarte posibil ca el sa fie o persoana OK, care isi da seama de situatie si din cauza asta nu ti-a facut avansuri.

Daca iti doresti o relatie, cauta pe altcineva, mai apropiat de varsta ta.
Imi pare rau sa iti spun asta insa dragostea nu invinge totul, iar eu nu cred ca tu nu ai experienta de a trece printr-o relatie de genul fara sa ai probleme.

Numai bine

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca intrebarea asta ai mai pus-o de pe alt cont...
Ma rog, nu cumva instructorul auto este ala insuratul, de care te-ai indragostit?
Eu spun sa-i dai pace, ca de voia ceva de la tine, iti facea el curte.

| YuNaBi2 explică (pentru Violleta2022):

Este prima oara când folosesc acest site, iar el nu este însurat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru YuNaBi2):

Chiar si in situatia asta, tot nu te sfatuiesc sa-l contactezi, fiindca pari disperata.
Daca omul te place, te cauta el, face el avansurile, fiindca barbatii nu sunt interesati de femeile disperate, care se arunca la ei, preferand ca ei sa cucereasca.

| cristimihailov a răspuns:

Da-i un semn, lasa smecheria asta cu disperata sau nu.

Vrei ceva, te duci si ceri.

| YuNaBi2 explică (pentru cristimihailov):

I-am scris și m-a invitat in oras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune i sa te mai ia la o ora de condus de dragul vremurilor bune?