| gybysin a întrebat:

Am si eu o problema si poate cineva ma va ajuta cu un sfat. Va voi prezenta ultimele mele relatii intime cu iubita mea din aceasta saptamana, ele petrecandu-se in zile diferite.In prima partida de dragoste(marti), primul numar a fost de aprox 7 min (penetrare).A doua partida (miercuri), primul numar a fost de aprox 20 de min, iar cel de-al treilea(duminica) a fost un esec, a durat nici 10 penetrari, iar urmatoarele numere la fel.La acest ultim numar chiar am devenit frustrat si nervos de ceea ce s-a intamplat, iar erectia cu greu mi-am stapanit-o, iar cand era ok si cand incepea penetrarea ejaculam. Tind sa cred ca sufar de ejaculare precoce.Am 19 ani, iar de curand cu actuala mea prietena am inceput sa avem si relatii intime, ea pana acum era virgina.Ce pot sa fac? E un motiv de speriat? Pot face ceva in legatura cu asta? Atat de tare m-am frustrat la ultima partida, incat imi este frica de urmatoare.Va multumesc si sper sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pot spune cateva tehnici sa poti sa faci sex mai mult timp, si sa amani ejacularea.
1.Te focusezi asupra respiratiei, respiri incet, si incerci sa fii atent doar la ea (nu o sa poti 100%, dar daca o parte din atentia ta e indreptata asupra respiratiei o sa ejaculezi mai greu).
2.Cand iti vine sa ejaculezi, te opresti putin, faci o pauza scurta, o saruti, gasesti tu ce faci, sau poti sa vorbesti cu ea, trebuie sa inteleaga.
3.O chestie mai putin folosita, e sa te gandesti la chestii care nu te excita si crede-ma functioneaza, sunt destule, gasesti tu unul.
Iar acum, de erectie, ce sa zic, probabil nu erai excitat destul de suficient, dupa ce o ai in stare de erectie, chiar daca o sa ti-o stapanesti mai greu, aplica chestiile alea, si o sa fie mai ok. Cu cat o sa le aplici mai des, cu atat o sa fii mai bun la asta.
O seara frumoasa happy

| gybysin explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc.O sa incerc si sper sa fie ok. Sper sa nu fie o alta problema.Mai astept niste sfaturi din partea unora care au patit la fel si mai multe tehnici, ca sa ma linistesc si sa fie bine.Multumesc mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru gybysin):

Sa nu te mai masturbezi, si sa nu te mai uiti la xxx (daca faci astea, nu le mai fa), ajuta si astea.