| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis niste intrebari cand nu aveam cont pe TPU si am vazut ca nu au aparut.asa ca m-am decis sa-mi fac un cont si sa va scriu din nou framantarile mele.
Deci: imi place de un baiat, care e cu 6 ani mai mare decat mine.Are 23 de ani. Deocamdata suntem amici deoarece ne cunoastem doar de vreo 2 luni. Ceea ce va pot spune despre el e ca este o fire foarte prietenoasa, iubeste foarte mult oamenii, este foarte comunicativ si plin de viata.
Cand ne intalnim ma intreaba ce mai fac, cum ma mai simt, imi zambeste, cateodata imi mai face si cu ochiul.Deci se vede ca totusi ii pasa de mine. Dar ma gandeam asa: daca ma vede ca pe o surioara mai mica sau ca pe o simpla prietena?
Intr-o zi cand vorbeam la telefon, mi-a spus ca tine mult la mine, ca se simte norocos ca ma cunoaste si ca sunt o fata extraordinara. Dar doar atat.De cand ne cunoastem niciodata nu mi-a zis sa iesim in oras amandoi sau chestii de genu.Parca incearca sa intre subtil asa in viata mea. Sincer, atunci cand m-a sunat, am vrut sa-l intreb in ce sens tine la mine dar mi-a fost rusine. Eu m-am atasat foarte mult de el dar mi-e teama sa-i arat pentru ca mi-e frica sa nu ma respinga. Vreau un sfat din partea voastra, va rog! Ce credeti? Oare ma vede ca pe o posibila iubita? Oare sa-i arat cat de mult m-am atasat de el?

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Sincer, nu ştiu cât de sigură poţi fi ca te place, decât dacă îţi mărturiseşte asta. De ce? Unii băieţi sunt timizi şi nu ştiu să îşi exteriorizeze sentimentele, alţii exagerează prin faptele lor, alţii se pot comporta foarte frumos cu tine, dar să facă aceste lucruri fără a te place. Poti face un singur lucru vorbeste cu el si nu te teme ca te va respinge poate este timid. sper ca ti-am fost de ajutor. succes. fundita?happy

2 răspunsuri:
| Andandut a răspuns:

Hei, alte sfaturi nu mai aveti pentru mine? sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adryana. Da intr-adevar acum nu poti sti daca te place sau nu dar tu poti vedea asta opservand cum se compoarta cu tine si cum iti vorbeste si in acelasi timp cum se comporta cu alte fete...si sa ii spui ca ai nevoie de el... sper ca ti-am fost de ajutor