| ionut5 a întrebat:

Buna tuturor. as dori si eu un sfat:Imi place de o fata din facultate, sunt sigur ca si ea e atrasa de mine, ne mai intalnim cateodata la diferite cursuri sau prin facultate.grupa mea si a ei mai stam cateodata la un loc si vorbim, glumim, doar ca problema mea este aceea ca imi e rusine sa ma bag in seama cu ea cu atatia colegi langa, pur si simplu nu imi place, eu ma gandeam sa ma duc la ea candva cand e singura, sau a 2-a varianta ar fi sa vorbesc cu un coleg de al meu sa imi faca cunostinta cu ea pentru ca ei se cunosc. ce sa fac aici? azi statea in fata mea si ma rusinasem happy si daca vreau sa apelez la colegul meu am sa ii spun sa imi faca cunostinta cand sunt mai putine persoane, mie cam rusine cand sunt multi de fata si nu vreau sa ma fac de ras ( oricum nu imi pasa de ce zic ceilalti). Va multumesc

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Macar spune-ne cum a fost la bac, ca daca ai trecut de aceste emotii, vei trece si peste acelea de a " te baga in seama cu ea ".

| Picasso a răspuns:

Sfatul meu e sa te trezestila realitate! ai 18, 19 ani si nu sti sa vb cu o fata! ""deskide ochii si mintea,si lasa-ti inima sa-ti vorbeasca"",adica mai pe romaneshte,e urat sa te duci la un baiat si sa iti faca cunostintza cu ea,pierzi o parte din farmec adica daca te duci singur,e mai frumos, o uimesti, sau etc.asaha prin a te prezenta prin intermediul unui prieten,hmmm km aiurea,tupeul prinde bine la fete,poti sa fi si nesimtzit cu limita bunului simt,sti bine caci, daca o faci sa zambeasca, jumatate de drum este parcurs.acuma este vb si de atentzia pe care ti-o ofera,contact vizual bla-bla bla., deci in cele din urma ia-o de gat, sau de brat si iaoo din grupul in care e.si vb cu ea"incearca sa ai imaginatzia cat mai boagata",aaa si inca ceva nu te uita la sanii ei,decoltel sau ce mai are ea pe acolo, uita-te in ochii ei si sa nu iti dezlipestiochii de pe ea laughing)), si dupa te descurci estibaiat mare!

| mihai_4767 a răspuns:

Asta este o mare problema nu trebuie sa ati fie rusine trebuie sa ai tupeu sa o iei pe sus intelegi. asta daca nu vrei ca atunci cand o sa fiti impreuna sa tina cont de asta si sa-si bata joc de tine cum vrea ea.eu zic sa ati iei inima in dinti sa te duci la ea ati faci prezentarea si o inviti nu stiu la un suc o cafea iar daca te place cum zici tu at fi sigur ca nu o sa te refuze iar tu trebuie sa ti cont de chestia asta adica ca te place...credk ca te-am cam incurcat. eu cred ca o sa te descurci succes ati tin pumni