| Antonia32anto a întrebat:

Buna, tuturor.
Care sunt primele simptome ale sarcinii, gen dupa cat timp apar greata, ameteala, balonarea
Dupa 3 -4 saptamani credeti ca e posibil sa simti un disconfort in burta ca si cum simti ca s-ar forma ceva?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele de sarcina REALE, apar de regula doar dupa ce sarcina are varsta de minim 6-7 saptamani, iar cu privire la modul lor de manifestare aceste stari nu se pot preciza, expune in cateva cuvinte fiindca pot sa fie intratat de diferite de la o femeie la alta incat sa nu semene absolut deloc. Dar in cazul existentei unei sarcini de aceasta varsta punerea ei in evidenta se poate face prin testul de sarcina la indemana oricui, sau printr-o ecografiere a uterului. Dupa 3-4 saptamani NU mai are ce sa se mai formeze, in acel moment daca este vorba de o sarcina aceasta pur si simplu EXISTA sau LIPSESTE. Multa sanatate!