| brunethaMirela a întrebat:

Buna tuturor.
Chiar daca parerea parintilor mei despre iubitul meu este de neclintit, as vrea sa-i fac sa inteleaga ca il iubesc si sa il accepte asa cum e.El este tigan si asta e marea problema a parintilor mei.Ieri am implinit 3 luni de cand suntem impreuna dar parintii mei nu stiu deoarece in urma unei dispute aprinse le-am dat impresia ca m-am despartit de el.Dar nu vreau sa ma ascund si sa ii mint mereu. Vreau sa ii fac sa inteleaga ca nu e nimic rau in a iubi un tigan pentru ca daca ar afla ca sunt inca impreuna cu el ar iesi scandal mare.Ce ar trebui sa fac? Va rog dati-mi un sfat.Multumesc!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faci cum crezi dar nu cred ca merita sa iti strici relatile cu parintii din cauza unui baiat care azi zici ca-l iubesti nebuneste si peste un anumit timp te va lasa el[in final asa o sa se intample]

| DNSK a răspuns:

Si u ai judeca la fel, daca ar fi vorba de fata ta! daca fugi maine cu el de acasa?! tu duce la el, in 2 camere is 16 ciori(scuze sunt rasist in ceea ce priveste tiganii si ungurii) si cred ca te-ai scos! t vad in 5 ani cu 2 copii dupa tine, al 3 lea e pe drum, viata de ***, ca nu-i vad eu pe astia sa lucre cinstit si sa fie oameni de societate, si uite asa ti-ai ratat cariera! fata..baga-ti mintile alea in cap! daca te respecti, cauta ceva mai bun, cauta ceva pentru tine! viata-n satra daca nu esti de-a lor e grea! asculta-ti parintii ca nimeni nu-ti vrea raul! raul tu cu mana ta ti-l faci! iubirea asta e atata de oarba..sa nu uiti asta! si sper sa ti-o amintesti atunci cand o sa plangi! numai bine

| PlayWithMe a răspuns:

Haide sa iti spun eu care e treaba cu tiganii.Majoritatea isi bat joc de fete, am avut in gasca asemenea persoane, alegeau fete de 15 16 ani, le duceau in scara blocului si faceau fel si fel de lucrurilaughing, pe urma le puneau pe fete sa fure bani din casa. Sfatul meu este sa alegi un baiat care are si ceva carte, daca tiganul are ceva in cap, ramai cu el, dar daca nu are mai multe clase decat trenul, mai bine lasa-l

| neutrino a răspuns:

Nu stiu de ce ne ceri parerea in conditiile in care tu esti de neclintit. In viata omul face mai multe greseli, mai mari sau mai mici. In cazul tau, tu faci mai multe greseli mari, incepand cu aceasta relatie pana la relatia ta cu parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar imi dau seama ca prea mare nu esti deoarece nu sti ce inseamna aia dragoste,de ce? pentru ca nu sti ce este ala respect, daca l-ai fi iubit intr-adevar nu il numeai tigan,sa nu uitam ca si cei de alte etnii respira acelasi aer ca si noi,cu ce suntem noi superiori altora? Nimeni nu este perfect asa ca nu trebuie sa aratam cu degetul, iubesc pe cel ce zice "eu sunt tigan, nu sunt rrom sau indirom ", iubesc pe cel ce tine la traditiile etniei sale si in acelasi timp urasc lumea care imparte raul de bine, albul de negru. Daca esti minora nu ai ce sa faci, trebuie sa te iei dupa parinti.

| miriam31 a răspuns:

Buna.sunt in aceeasi situatie, doar ca natia prietenilor este diferita, al meu e roman.cel mai important este sa te inteleaga el, si la momentul oportun daca chiar va iubiti cu adevarat o sa fiti impreuna, indiferent de ce spune mama cu tata. odata o sa trebuiasca sa iei o decizie ft grea.ori el ori ei. incearca sa il pui in ipostaze cat mai placute in fata lor si spune-le ca si el e om. delodelo bah cum spun tiganii tongue (intreaba-l pe el daca nu intelegi ce iseamna big grin) [si eu sunt de partea ta si al lui, stiu si tiganeste, am multi multi prieteni tigani, sunt in anturajul lor si sunt romanca 100% si nu e nimic rau in a iubi un tigan) bafta! :*:* daca vrei poti lasa un id.

| brunethaMirela explică (pentru miriam31):

Lasa-mi te rog tu un mesaj cu id-ul tau ca mie nu-mi da voie. vreau sa mai vb.multumesc mult

| miriam31 a răspuns (pentru brunethaMirela):

Miriam.miri31

| lady_9994 a răspuns:

Buna, exact in aceeasi situatie sunt si eu, familia mea nu il accepta pe iubitul meu deloc, desi parintii nostri sunt sau erau prieteni buni, familia lui e de acord cu mine dar ai mei... of of, imi zic k o sa rada lumea de ei, k daca eu continui cu el vor vinde casa si vor pleca si ca nu ma vor ierta niciodata, si eu m-am certat de 2 ori cu ai mei pentru el chiar a vb si iub cu mama si cu tata la telefon dar degeaba, eu raman cu el, si atata timp cat noi 2 ne iubim nimic nu mai conteaza, parintii trebuie sa inteleaga ca fara el eu nu pot trai si nici el fara mine, mai am si eu 2 saptamani si fac 19 ani, asa k stai linistita nu esti numai tu intr-o situatie naspa, pupici

| Arion_Ema_1993 a răspuns:

bagati mintile in cap parinti sunt mai importanti sieu una sint de parere ca nu sti inca ce e aceea dragostea... cati ani ai?

| brunethaMirela explică:

Multumesc tuturor.am 19 ani deci stiu ce inseamna iubirea.si nu e tigan de ala de satra.e un baiat respectabil