| brunethaMirela a întrebat:

Buna tuturor.

Chiar daca parerea parintilor mei despre iubitul meu este de neclintit, as vrea sa-i fac sa inteleaga ca il iubesc si sa il accepte asa cum e.El este tigan si asta e marea problema a parintilor mei.Ieri am implinit 3 luni de cand suntem impreuna dar parintii mei nu stiu deoarece in urma unei dispute aprinse le-am dat impresia ca m-am despartit de el.Dar nu vreau sa ma ascund si sa ii mint mereu. Vreau sa ii fac sa inteleaga ca nu e nimic rau in a iubi un tigan pentru ca daca ar afla ca sunt inca impreuna cu el ar iesi scandal mare.Ce ar trebui sa fac? Va rog dati-mi un sfat.Multumesc!

2 răspunsuri:
| lady2in4black a răspuns:

Ma confrunt si eu cu o situatie de genul asta, numai ca la mine e mai rau, dar sper sa rezolv problema cu liniste. Tot ceea ce trebuie sa faci, e sa discuti mai intai cu mama ta, pentru ca, parerea mea e ca ea ar intelege mai bine situatia. Si ii explici ce sentimente a tu fata de baiatul acela, si roag-o sa te inteleaga chestia asta. Iubirea nu are limite

| AndreeaDeea41 a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu ei in cel mai serios mod si sa le spui ce sentimente ai pentru acel baiat si ca il iubesti enorm. Oricum sa stii ca majoritatea parintilor, mai ales a tatilor, nu accepta ca ''fetita'' lor sa fie intr-o relatie, cred ca o sa inteleaga pana la urma nu se poate sa iti interzica pana la nesfarsitwinking