| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, deci iarasi au aparut probleme pe care nu le pot rezolva, deci vorba merge despre fostul meu iubit, eu, si actualul, parca e un triunghi al iubirii, deci astazi a fost ziua mea, am avut parte de surprize faine, care m-au impresionat, deci pe la doisprezece de noapte am avut o surpriza romantica, de la actulalul iubit, m-a impresionat, insa nu ma face sa il iubesc lucrul asta, un parfum am primit de la el si un buchet de flori, dar faza care m-a socat in cursul zilei este ca m-a telefonat fostul iubit, si mi-a zis sa-i permit sa ma felicite cu ziua de nastere, ca sa ies pina afara pe 10 minute,asa si am facut, cind am iesit afara, l-am vazut pe el ca statea, cu un trandafir in mina pe scaun, si cu capul in jos, sincer nu m-am asteptat, m-am salutat, si el a inceput" Permitemi sa te felicit cu ocazia aniversarii," i-am permis, apoi m-a intrebat cum ziua de azi, si la sfirsit mi-a spus ca ii pare rau ca ne-am despartit, apropo v-am spus de cazul in care s-a batut, era cu mina legata, l-am intrebat daca nu il doare, a zis ca nu, si a inceput sa imi zica ca plecat ca trebuia in momentul cela cind ne-am despartit, chestia este ca pe el il urmareau toata ziua ce facea el, si el a venit la mine linga bloc, si persoanele acelea avea sa ma bata si pe mine, dar el nu a dorit, m-a protejat, atunci eu dupa ce am ascultat toate astea, i-am zis ca o trebuit sa imi zica, de ce a tacut 3 saptamini, si ca o trebuit sa se opreasca,el a zis ca ii pare rau ca nu s-a oprit, si ca eu nu sunt vinovata cu nimic, insa eu iarasi am negat, am zis ca ambii suntem vinoveti, si apoi l-am intrebat ce vom face mai departe, si el a zis ca trebuie sa hotarasc eu, si eu i-am zis ca am sa ma gindesc, el tot timpul cind vorbeam el asa ma privea adind, cu iubire se uita la fata mea, si apoi iar dadea ochii in jos, si apoi ceva m-a facut s-al i-au de miina, si i-am zis, ca vreau sa continue relatia, apoi el m-a imbratisat, si avea ochii inlacrimati, si mi-a zis ca i-a fost dor tare de mine, deci sa intelegi corect ca sunt din nou cu el, suntem impreuna, dupa aia ne-am sarutat etc.Si in momentul cela a venit bunica mea, de la serviciu si mama, si el a zis ca acus iar va incepe morala, ca tot timpul mama si bunica mea, striga la mine cind ma vede cu el, bunica a inceput morala si a plecat, mie imi era rusine, apoi mama a venit si iar a vorbit sever cu mine, deci era tot naspa, pina la urma pin a nu ne-au despartit mama cu bunica ba plecau in casa, ba ieseau cu morala, offf cine stie ce s-a gindit el, apoi am dorit sa-l invit in casa ca totusi e ziua mea, dar nu am avut cum, si apoi el a plecat, m-a imbratisat si mi-a zis sa fiu cuminte, apoi am intrat in casa si mama si bunica a inceput la mine, ca o sa imi faca el mie rau, ca este fatarnic, ca doreste numai relatii intime, sau imbla cu femei,ca nu o sa ma lase cu el, amindoua stateau in capul meu, imi venea sa explodez, ca cum la schimbat pe actualul iubit cu asta care mi-a adus doar un trandafir, hei deci aici ele au pareri gresite, eu il iubesc pe fostul, dar pe asta nu pot sa-l iubesc, imi pare rau de el, stiti careva dintre voi mi-a zis ca unt prosta daca ma voi intoarce la el, dar daca il iubesc ce sa fac?, acum eu sunt intre trei maluri, trei baieti mi-au propus intilnire, dar eu il iubesc numai pe asta de care tot timpul va povestesc, da parintii mei nu il accepta, si imi pare rau si ma enervez, aiurea suna tot, la finele povestirii, as vrea sa va spuneti parerea cum credeti am procedat corect sau nu? si ce trebuie sa fac mai departe ca sa pastram aceasta relatie, cum sa vorbesc cu el? despre ce? si cum sa scap de aia 2 care ma iubesc, ajutati-ma va rog mult, stiu ca am scris foarte mult, dar va implor ajutati-ma sunt in situatie grea. Funda! Astept.

Răspuns Câştigător
| ElectronicSound a răspuns:

Ok e o situatiiie taaaare grea. Eu zic sa vorbesti o data cu fostul si sal intrebi daca chiar te iubeste dar la modul serios si daca chiar tine la tine si chiar vrea o relatie serioasa si de genul asta. Sa vorbesti si cu familia ta o sa fie tare nasol dar tot asa serios sa le explici ca pe el il iubesti si sa faceti mai intai o perioada de proba o luna ceva de genul si daca totul e OK ele doua sa ii mai dea o sansa.Cu aia doi zic sa le amani cu scuze gen trebuiesa merg cu bunica undeva pe ambii sa le raspunzi ambiguu sai ignori incet si te vor lasa vazand ca nu-ti pasa.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce ai tu in comun cu fostul? Viata de mahala? Scandaluri? Batai cu bate, cutite?
De ce sa te incurci iarasi cu unul ca el, ca azi maine sa te trezesti in spital, din cauza unor razbunari idioate?
Vezi ca nu esti din aceeasi lume cu el si nu ar trebui sa te incurci cu el. Parintii tai au dreptate sa te besteleasca pentru greseala asta.

| princess87 a răspuns:

Ce mare greutate sa te desparti de actualul? Daca asta vrei

| Cristiann25 a răspuns:

Are dreptate geo.Nu stiti sa va exprimati! Invatati sa scrieti si apoi intrati aici.Ai scris ceva ca v-ati sarutat, pai actualul iubit unde mai e in ecuatie? Explica mai clar si mai scurt nu un roman din care nu se intelege nimic.

| 26Geo a răspuns:

Nu am inteles nimic din ce ai zis, incearca sa explici mai bine, fa un rezumat mai bine.Bafta