| sorinsorinshiatat a întrebat:

Buna tuturor,eu din nou am nevoie de sfaturile voastre,deci azi dim m-au sunat prietenii si m-au invitat sa mergem in club disera intr-o gasca cat mai mare sa ne distram pentru ca era ziua unui prieten si normal ca am invitat-o si pe fata de care imi place,dar ea a zis ca nu vrea pentru ca nu are dispozitia necesara si nici nu se simte prea bine si i-am spus ca atunci mergem maine si a zis ca poate,ea a mai fost in club cu prietenele i-am zis sa vina si cu prietenele ei sa fie distractia mai mare si iar m-am lovit de cuvantul "poate" in fine i-am spus sa se mai gandeasca si a zis "bine" atunci aparuse la usa si tatal ei care m-a poftit inauntru am intrat bine mersi,are o familie atat de primitoare... m-am dus cu fata in camera ei,nu prea avea chef de vorba desi cu o seara inainte era foarte ok in fine am inceput eu discutia i-am spus ca o plac foarte mult si ca nu o mai iubesc pe prietena mea,am intrebat-o daca si ea ma place mi-a spus urmatorul lucru " Sorine sa stii ca eu nu vreau sa ma bag in relatia nimanui,nu vreau sa stric fericirea unui cuplu ca tu apoi sa te desparti de prietena ta si apoi ea sa sufere, nu vreau ca din cauza mea voi sa va despartiti" i-am explicat situatia si mi-a zis "tocmai de aia nu ar trebui sa o parasesti mai ales intr-o asemea perioada pentru mine eu nu vreau sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altei fete"am intrebat-o daca atunci cand am sarutat-o nu a simtit nimic a zis ca ba da, dar... am intrebat-o daca ma place si atunci se inrosise toata si evita sa raspunda pana la urma mi-a spus "si daca sa ca te-as place cu ce ar schimba faptul ca tu vrei sa o lasi pe ea pentru mine?" am incercat sa scot de la ea un raspuns cat mai clar, dar nu am reusit aseara ea observase ca mie mi se sculase cand am vazut-o cum danseaza, dar nu am zis nimic desi eram foarte curios sa stiu ce gandea atunci cand a vazut ca aveam erectie cand eram langa ea dar am tacut nu am mai intrebat-o nimic, voi ce ma sfatuiti sa fac in continuare? dau funda, va multumesc

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Trebuia sa ii spui ca tu ai hotarat deja sa te desparti de prietena actuala indiferent daca fata asta te place sau nu, deci ea nu ar avea de ce sa se simta vinovata.
Nu te mai lega de ce simte ea, mergi pe ce simti tu pentru ea si ce ii vei oferi tu daca ea va fi intr-o relatie cu tine. Parerea mea este sa mergi pe fata asta.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunteti copii va aruncati in niste chesti mature ce sa mai spun n-am cuvinte, cum te desparti de iubita fugi la alta da mare iubire e la voi copii asa e in fine, si la cat de disperat esti fac pariu ca nu te va accepta dar in fine

| Maxnonymus a răspuns:

Vere, de semne de punctuatie ai auzit? ...asta a fost o propozitie de 50 de randuri...foloseste si tu virgula ca sa te faci mai bine inteleswinking

| sorinsorinshiatat explică (pentru Maxnonymus):

Vere uita-te mai bine, am pus semne de punctuatie + virgula

| Maxnonymus a răspuns (pentru sorinsorinshiatat):

Ai pus exact la sfarsit cand ai intrebat "voi ce ma sfatuiti" in rest nu ai folosit deloc...si ai mai folosit la mijloc "..." atat.winking