| Anonymous69 a întrebat:

Eu vorbesc cu o fata de ceva timp, ne-am cunoscut mai bine, e de la mine din scoala...vedeti voi, eu o plac ea ma place (am invitat-o la un bal de valentine`s day a zis ca merge, am intrebat-o daca vrea sa mergem impreuna pe undeva acum de valentine`s day iar a zis da, deci ma place sigur eu asa cred). Insa nu suntem oficial un cuplu, nu i-am spus ca o plac, doar i-am dat de inteles (prin lucrurile mentionate mai sus si altele). Ce parere aveti, ma place si ce ar trebui sa mai fac in continuare? Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Valentine's day reprezinta ziua indragostitilor si cuplurilor, deci daca ea a acceptat asemenea lucru atuncea stie si ea ce intentii ai, si se pare ca te place si pe tine. Acuma ca ai invitat-o si afara si a acceptat, atuncea aproape 100% e a ta! Marturiseste-i bineinteles, nu mai e nevoie sa te ascunzi, ea asteapta de la tine sa fii sincer cu ea, ca ai anumite intentii cu ea si se asteapta sa i-o spui pe fata de valentine's day sau la intalnire. Ai avut curajul sa o inviti, cu siguranta ai si curajul sa fii deschis cu ea. Vei avea emotii intr-adevar, dar gandeste-te ca nu ai ABSOLUT NIMIC DE PIERDUT! Mult succes iti doresc!

5 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Prima data trebuie s-o iei incet. Nu se stie cu adevarat ce simte fata aceea pentru tine. O poti invita la un suc sau la o prajitura sau sa va plimabti prin parc si acolo puteti clarifica lucrurile. O iei incet, spui prima data ca te simti bine in compania ei, o intrebi asa, in mare, daca are un prieten sau daca place pe cineva anume etc etc. Vezi ce o sa-ti raspunda si poti sa incerci sa te dai putin la ea, asta bineinteles daca vezi ca si ei ii cam place de tine si chestii. Sau pur si simplu poti sa i-o spui direct. asta acum depinde si de cat de curajos si sigur pe tine estihappy

| Alleee18 a răspuns:

Buna.
Normal ca te place, daca nu tinea la tine, te refuza.
Spune-i in fata ca o placi, iar aucm, de valentine's day, intreab-o daca vrea sa fie prietena ta.
Multa bafta! Si. distractie placuta.

| Denysa2012 a răspuns:

spune-i-o la bal si intreab-o daca vrea sa fiti un cuplu si parerea mea te place ca nu accepta sa mearga tocmai la un bal gen valentine`s day parerea mea

| Maream a răspuns:

Sa ii spui la acel bal ca o iubesti, sigur isi va da seama ca vrei sa aveti o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanse, continua. daca a spus ca da tine cat de cat la tine sau e cel putin interesata...continua sa-i arati ce simti si poate te va placea si ea cu timpul, asta daca nu te place dejawinking