| LILLYYY a întrebat:

in asta seara am invitat un coleg la mine pentru prima data, e de seama mea.Nu voi spune multe detalii dar,priveam un film la un moment dat incepem a ne saruta, dupa care ajunge sa-si puna prezervatiul, a intrat in mine o singura data si a dat drumu.Am ajuns la concluzia ca poate fi obosit.A doua oara intra o singura data si iar da drumul.Baieti chiar nu am inteles nimic,e vreo problema in mine,sa fi putut face ceva nu normal. Ajutor va rog, chiar nu inteleg situatia data, mi-a spus ca are si niste dureri dupa o opertie avuta in partea abdominala.Am incercat si a 3 ora mi-a spus mai bine sa nu incercam fiindca iar ma va dezamagi ...Sa fi facut ceea ce nu trebuia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"Comportamentul" lui poate fi catalogat ca "firesc" si se intampla aproape intotdeauna si tuturor celor care ajung in postura de a face sex pentru prima data cu o anumita persoana si mai ales daca si-o doresc si foarte mult. Este la fel de adevarat ca mai rar, dar se poate intampla si celor cu experienta in cazul in care persoana respectiva il atrage in mod deosebit si din acest motiv ajunge sa fie surescitat, insa dupa 2-3 incercari in mod normal ar trebui sa reuseasca sa intretina un raport sexual catusi de cat satisfacator. Iti inteleg frustrarea dar tu ar fi trebuit sa-l incurajezi si sa-l linistesti pentru a-l face sa-si recapete increderea. Repetati experienta insa penetrarea sa o incerce doar dupa executarea unui petting sau a unui preludiu mai lung. In cazul in care situatia nu se amelioreaza nici dupa 2-3 astfel de incercari, va trebui sa se adreseze unui psihoterapeut in vederea tratarii a ceea ce pare a fi o afectiune psihica raspunzatoare de ejacularea precoce.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

N-ai greșit cu nimic, în afara faptului că ești prea „bună" și el e foarte „încins".
Cu timpul, cu înțelegere și cu răbdare se rezolvă în cele mai multe cazuri.

| SkyPilot a răspuns:

Stai linistita, li se intampla destul de des baietilor prima data (sau prima data cu o anumita fata). "Vina" ta daca o putem numi asa, este ca te place foarte mult. Daca vrei sa il pastrezi ai rabdare cu el si linisteste-l, ca acum are si o problema mentala serioasa. Doar daca problema persista dupa 5-6 intalniri incepi sa te gandesti ca sufera de ejaculare precoce si il trimiti la medic sa si-o rezolve.

| florinalin89 a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine.Singura "problema"daca pot sa spun asa e ca esti foarte sexy iar el probabil are emotii mari! Incercati sa nu mai treceti asa repede la "treaba" ci prelungiti cat mai mult preludiul iar pe el sfatuieste-l sa nu se mai gandeasca asa mult la ce are de facut! Preia tu initiativa data viitoare si incearca sa ai un ritm foarte lent la inceput iar dupa 2-3 miscari sa te opresti faci pauza 2-3 secunde timp in care va sarutati si continuii tot asa.Inainte e recomandat sa consumati putin alcool ca sa va mai relaxati.Revino cu intrebari daca totusi nu funtioneaza si vedem ce e de facut. Sper ca te-am ajutat