| MeLLa_2137 a întrebat:

Buna tuturor!
O sa incep cu inceputul, am fost cu un baiat timp de doua luni, ne'am despartit deoarece ne cam certam, dar eu am mai tinut la el, si el a spus ca inca ma iubeste.Problema este ca, de la un timp nu imi mai place de el, nu mai simt nimic pentru el, deoarece nu prea vorbim si acum imi place de un alt baiat, el in fiecare seara imi spune ca ma iubeste si chestii, cum sa ii spun ca eu nu mai tin la el fara sa il ranesc_
As vrea sa ii explic ca imi place de altcineva, pana la urma el a ales sa nu mai fie cu mine, dar nah, intr'o seara m'a intrebare' daca vreau sa ma impac cu el si am zis ca NU.
Mdeci cum sa ii spun ca nu mai am sentimente pentru el fara sa'l supar?
Dau fundOi! Si astept raspunsuri sincere nu misto'uri.

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Nu cred ca poti sa-i spui in vreun fel fara sa il ranesti. fii cat se poate de sincera cu el, incearca sa-i explici, sa-l faci sa inteleaga ca sentimentele tale pentru el au disparut. sa nu incerci sa-l acuzi, asa nu o sa reusesti decat sa-l intorci impotriva ta. ar trebui sa inteleaga, pana la urma el a vrut sa va despartiti, daca nu sunteti impreuna tu poti sa faci ce vrei, sa te intalesti cu cine vrei. e greu sa-i spui, dar e cel mai bine pentru amandoi. nici nu poti sa te impaci cu el, sa-l amagesti ca il iubesti, o sa complici situatia.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spune-i ca nu mai tii la el, dar nu aduce vorba de celalalt baiat ca o sa-l faci sa sufere si nu e corect!

| oLeNNNao a răspuns:

Explica-i ca a fost frumos cat a fost :]. Dar el dintr'o prostie te'a pierdut la fel ca si sentimentele pe care le simteai pentru el. Nu'l invinovati spune-i ca ar trebui sa isi vada si el d viata lui ca e mai bine asa sa fiti prieteni :]. Si spune-i ca daca te iubeste o sasi doreaska sa te vada fericita chiar si cu alt baiat. Spune-i sa nu kreada ca n'ai tsinut la el. dar asta a trecut... :]. spune-i cand are nev de ceva sa vina La tine Si sa ramaneti prieteni :]. Spune-i ca mai tz v'a intelege eL :* Baftaa[Funditaa]love struck

| cOnTexT a răspuns:

@Alexy
De ce o luati toti asa? Daca baiatul te iubeste, de ce sa nu'i mai dai o sansa, pana la urma cum l-ai iubit atunci, il poti iubii iar.
Decat sa mergi la altul care nu tine la tine, mai bine e la cine te iubeste.
Si nu prea ai cum sa ii spui fara sa il ranesti ca nu-l iubesti si ca vrei sa pleci cu altul
Cred ca si tie ti'ar placea in viata sa ai o a doua sansa in unele greseli, asa ca ar trebui sa mai dai si tu sanse.
Suntem oameni gresim nu?

| Doo a răspuns:

Nu ar trebui sa ii spui ca iti place de altcineva.Aia este problema ta si doar a ta.In nici intr-un caz a lui.
Ii poti spune ceva in genu:Hei, ce a fost intre noi a fost frumos, dar cred ca ar trebui sa ii punem capat.Ar fi pacat sa stricam o prietenie frumoasa, ce zici?
Astfel il faci sa se simta mai bine

| reyna_7838 a răspuns:

Fii sincera cu el, eu cred ca mai tare l-ai rani daca ati mai fi impreuna si l-ai minti ca ink tii la el. daca nu a stiut sa te tina langa el asa ii trebuie oh go on

| Deea2011 a răspuns:

Fa-l sa nu te mai placa. Iti schimbi comportamentul in unul in care stii ca nu i ar placea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum...sa ii spui unei persoane care te iubeste nu te mai vreau nu ai alta optiune decat sa ii spui direct. E inevitabil sa nu il ranesti. Atunci cand te decizi pune-te in locul lui si gandeste-te cum ai vrea sa iti spuna tie cineva asta. O sa fie mult mai usor.

| MicutSa_7009 a răspuns:

Poi...spune-i adevarul,si explica-i ca nu nu mai vrei sa fi cu el si ca iti place un alt baiat,spune-i ca ai facut alegerea asta ca sa nu iti bati joc de el,fal sa inteleaga ca intre voi nu mai este nimic, ajutal sa treaca peste, spune-i ca alegerea facuta de tine este spre binele amandurora... Sper sa iti foloseasca sfaturile mele:*