| kindy => andra a întrebat:

Am o mare problema.sunt indragostita de un baiat cu care am fost acum 6 luni.de atunci nu pot sa ma gandesc la altcineva decat la el. chiar daca as vrea sa vorbesc cu el nu pot ceva ma opreste si acel ceva e el deoarece : intr'o seara la vreo cateva saptamani dupa ce ne'am despartit am inceput sa il intreb daca ma mai iubeste daca ma place in continuare si el mi-a raspuns ca nu mai vrea decat o relatie de amicie. si de atuni nu mai am curajul sa mai vorbesc cu el, la scoala il vad mereu si imi zice buna eu buna...atata tot nimic mai mult tin sa mentionez ca e cu un an mai mic decat mine pe mine nu ma deranjeaza deoarece nu varsta conteaza atunci cand iubesti pe cineva. Nu pot sa il uit si asta ma deranjeaza cel mai tare. ce sa fac? multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Daca ti-a spus asta incearca sa il uiti, trebuie sa faci un mic efort stii este o vorba"dragoste cu sila nu se poate"nu poti obliga pe cineva sa te placa sau sa te iubeasca, obisnuieste-te cu ideea ca nu mai sunteti impreuna si incearca sa ai ochii pentru alt baiat.Numai bine, mult succes si curaj pentru a trece peste iubirea asta neimpartasita.kiss

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Mai bine fa si tu ca el.Pastrati o relatie de amicitie. E mai bine asahappy