| PurpleSpirit a întrebat:

Buna tuturor!
Poate puteti sa imi dati cateva sfaturi si opinii in legatura cu o problema pe care o am cu un baiat.
Suntem din acelasi liceu si de cand l-am vazut prima data l-am placut, insa nu m-am asteptat vreodata ca am sa vorbesc cu el.Pana la urma, el m-a abordat.Am inceput sa vorbim si sa ne intelegem super bine.Stateam zilnic impreuna, vorbeam zilnic si am descoperit ca avem multe lucruri in comun.Insa el,cel mai probabil avand in cap ideea ca suntem si vom ramane mereu prieteni,iar eu ajungand cea mai buna prietena a lui, a inceput sa imi ceara pareri despre anumite fete din liceul nostru.Fiind geloasa ii spuneam mereu ba ca nu imi place,ba ca are o reputatie proasta in liceu, numai ca sa nu aiba vreo legatura cu nici una dintre ele.Intre timp el a prins curaj sa vorbeasca cu una dintre ele, si a avut un mare crush pe ea cateva luni bune.Aflasem intre timp ca fata respectiva nu e interesata de el si ca sta cu el numai pentru a ajunge la un alt baiat din clasa lui.Eu i-am spus prietenului meu acest lucru si sa inceteze sa isi mai faca sperante.Dar el evident, nu m-a ascultat.Toate prietenele mele imi spuneau sa imi iau gandul de la el, ca este prea fraier sa isi dea seama.Nici eu nu le-am ascultat.
Am petrecut revelionul impreuna cu mai multi prieteni comuni, si in acea seara l-am sarutat.Am crezut ca incepe si el sa simta ceva pentru mine,dar o prietena a vorbit cu el si a aflat ca de fapt,nu a vrut sa refuze si nimic mai mult,ca el nu ma place.
Noi doi am continuat sa vorbim ca inainte si sa radem de evenimentul din acea seara. Timp de cateva luni bune am tinut-o asa,apropiindu-ne din ce in ce mai mult, pana cand ne-am certat si nu ne-am mai vorbit pana am terminat liceul.Ne-am impacat in cele din urma,am iesit din nou impreuna, el purtandu-se diferit.Ma lua in brate,ma lua de mana,imi spunea chestii frumoase.Dar avea in continuare aceeasi problema, imi tot cerea parerea despre fete cu care si-ar placea el sa se "combine".Nu avea nici o sansa cu nici o fata.Nici cu cea pe care avusese crush-ul nu a reusit nimic.Dar continua sa se poarte frumos cu mine.Paream un cuplu vazuti din exterior.De cateva ori era sa se repete faza de la revelion,insa parca ceva il oprea.
Acum,vine nelamurirea mea.Ce este cu el? laughing)) Adica pana la urma,imi da atatea de inteles,il vad cum ma priveste si sigur simte ceva, ca altfel nu ar face toate astea.Voi ce credeti?
Raspunsul cel mai bun primeste funda happy

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

In dragoste detalile nu conteaza vorbeste cu el si spune-i atunci ai doar doua variante sigure nu o mie care iti trec prin cap bafta

| Copila2016 a răspuns:

Te place si vrea sa te faca geloasa, tu nu iti dai seama? spune-i ce simti si gata.

| PurpleSpirit explică (pentru Copila2016):

Dar daca spunandu-i ce simt, el va rade de mine iar apoi nici nu vom mai fii prieteni?

| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Buna, sfatul meu este sa vorbesti cu el despre chestia asta si sa-l intrebi daca simte ceva mai mult decat pentru o prietena in privinta ta. Daca vrei sa aflii adevarul, poti numai de la el, nu din barfele celor din jur. Iti doresc multa bafta si fericire, si nu uita, daca nu risti, nu castigi.

| PurpleSpirit explică (pentru Sfatuitoarea01):

As putea sa vorbesc cu el deschis despre chestia asta, doar ca lui i se pare foarte absurda chestia ca eu si el sa fim impreuna.Asta imi zice mereu.Doar ca ...gesturile lui nu imi dau de inteles ca nu ar vrea o relatie cu mine.