| vOdK a întrebat:

stiti. acum 1 luna si 3 saptamani m-am despartit de iubita mea ( saby) in tot acest timp am suferit un pic dar deja prca mi-a trecut. Inainte sa fiu cu saby era indragostit pana peste cap de o alta fata (camy) in ultimele zile vorbesc mult mai mult cu camy si simt ca incet in cet ma indragostesc de ea. nu are prieten si mi-a spus ca ar sta cu cineva dar nu are cu cine si i-am zis sa fim impreuna si a zis ca se mai gandeste pentru ca nu vrea sa mai sufere ( antecedente nefericite ). in general ne plac aceleas lucruri dar ea uneori se comporta ca un copil de 14 ani( scuze daca sunt copii cu aceasta varsta dar o sa radeti cand o sa aveti 17-18 si o sa va aminti cum gandeati la 13-14 ani) iar eu nujt gandesc mai matur...desi e anormal pentru ca avem aceeasi varsta! ce ziceti neam potrivi daca neam cupla... big grin fundita

Răspuns Câştigător
| princess_9789 a răspuns:

Hei, nu trebuie sa uiti ca + cu - se atrag.Este un lucru foarte adevarat.Relatia cu doi oameni de acelasi fel ar intrat foarrrte repede in monotonie, pe cand ea va putea aduce ceva nou si tu la fel.Este bine sa gasesti uneori o fata mai copilaroasa, dar sa o faci sa vada si realitatea.Iti va fi recunoscatoare, iar tu o vei iubi pentru "copilul" din ea. Daca o sa va certati? Hmmm...Nu exista relatie fara certuri, familie fara certuri, prieteni far certuri.Important e sa stiti cum sa le rezolvati. Sper ca te-am putut ajuta! Mult succes si take care:*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu suntem noi clarvăzători să spunem că da! Poate ulterior vă certați și aruncați vina pe noi!
Numai o comunicare deschisă reală, nu virtuală poate spune dacă veți putea fi împreună pentru un timp scurt, mediu sau lung!
Pa, pa.

| Cypronge a răspuns:

Vad ca tu te indragosteti cam rapid dupa o deceptie, dar ma rog bravo tie, ar fi fost un lucru bun sa avem cu totii aceasta calitate.
Spui ca lui Camy ii place de tine? ma indoiesc ca are ceva sentimente reale dupa cum ai descris povestea probabil voi doi vreti sa fiti impreuna doar pentru a fi singuri.
Si ai grija cu mandria, nu te lauda tu. lasa pe alticineva sa iti recunoasca meritele.

| haiZI a răspuns:

Nu vad un impediment in faptul ca ea e mai copilaroasa, chiar din contra. Tipurile de personalitate diferita se atrag, deci as putea spune ca va completati unul pe celalalt.Si prietena mea are momente cand spune lucruri care ma fac sa rad ironic, mai ceva ca la perlele unui copil, dar cel putin ma face sa rad in situatiile tensionate sau cand chiar am nevoie.pa pa si succes

| claudia_6048 a răspuns:

Dc nu? viata e frumoasaa si merita traita la maxim. profita de moment si vezi daca va potriviti si dupa depinde de voi big grin funditzzza

| vOdK explică:

Ne cunoastem foarte bine. si nu va cer neaparat sa ziceti daca „da„ sau „nu„ cum au inteles unii... vreau doar parerile voastre. pana acum ne spuneam „frati„ pentru ca ne intelegeam ca fratii si ne ajutam reciproc...

| vOdK explică:

Pai da adr eu intrul fel oscilez intre ele doua... dar saby nu mai pozte avea o relatie iar camy e singura si vrea sa se cupleze cu cineva si o cunosc si de mai mult timp, deci balanta se inclina foarte puternic in favoarea lui camy!

| bogdang a răspuns:

Asta va dati seama pe parcurs, nu poti stii pana nu va cunoasteti mult mai bine...

Mai exact cum se comporta, ce face?

| Claudia_1526 a răspuns:

Eu zic ca da, e normal sa fiti diferiti, daca ati fi la fel nu v.ati potrivi, o sa va completati unul pe celalat, o sa sa invatati unul de la celalat lucruri noi, astfet nu intervine monotonia, asa ca nu mai asteptati. fi. ti fericiti :* funda?love struck

| Anya_1437 a răspuns:

Din cate miai scris aici va potriviti... dar arata-i ca tii la ea ca o iubesti ca sa nu simta ca iti bati joc de ea...arata-i ca nu vrei sa sufere! Dai o noapte de amor si ai convinso!