| Anxiousy a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an, si m-am despartit de ea din cauza indiferentei ei care o arata tot timpul, in fine nu vreau sa intru in detalii, ci doar sa uit asta.

Am mai avut in ultimele 3 saptamani de cand m-am despartit, cam 13 fete cu care m-am intalnit, ne-am sarutat, si m-am plictisit nu simteam nimic pentru ele dupa 1 zi deja nu mai simteam nimic si le spuneam ca nu vreau o relatie momentan si mai bine ramanem prieteni. Acum o saptamana, apare alta fata de care m-am indragostit la prima vedere. toate bune si frumoasa pana aseara cand iar nu mai simt "dragostea" aceea de la inceput pentru ea. o simt doar ca pe o prietena, ma indragostesc si cand le am pe urma ma plictisesc. fata asta este chiar foarte foarte frumoasa, multi baieti au incercat sa fie cu ea dar nu au reusit, si din cauza asta ma gandesc sa mai stau langa ea cateva zile sa vad daca imi pot schimba iar sentimentele, se comporta super cu mine.

Fac 18 ani in 2 saptamani, este din cauza varstei? Sau din cauza fostei relatii de 1 an? Ce pot face sa raman indragostit de fata asta si pe viitor sa nu mai ma plictisesc cand obtin fata pe care o vreau?

6 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Frate,ea este indiferenta pentru ca asa sunt fetele.Ele cred ca daca sunt indiferente sunt mai atragatoare si e fix invers! Cred ca ar trebui sa o lasi dracu in pace si sa cauti alta la care sa tii cu adevarat! Sunt 1000000 pe planeta asta, cauta dracu alta si sigur vei fii mai fericit! Succes!

| CiocolataAlbaAerata a răspuns (pentru ksuper31):

Cand zici "asa sunt fetele" inseamna ca generalizezi, nu?
ei uite ca pot sa te contrazic, nu toate sunt indiferente ca sa fie mai atragatoare.

| ksuper31 a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Da,generalizez! Toate fetele pe care le cunosc se dau indiferente pentru a fii mai atragatoare si chiar daca spui ca nu e asa, nu cred ca este o fata care sa nu se fii gandit macar la asa ceva.Toate cele bune!

| CiocolataAlbaAerata a răspuns (pentru ksuper31):

Eu nu sunt așa! nu mai generaliza! nu ai avut ocazia să întâlnești și altfel de fete

| neutrino a răspuns:

Continua numaratoarea.

| diwa a răspuns:

Cred ca ai comportamentul asta din cauza ca tocmai ai fost ranit. Parerea mea e ca inconstient, parasesti inainte de a fi parasit. Intr-adevar, cred ca ar trebui sa-i dai o sansa fetei (chiar de 2-3 sapt), trebuie sa ai rabdare sa vezi daca te poti atasa si daca o relatie functioneaza. Nu poti sa stii niciodata cat de tare te poti indragosti de ea, pana nu incerci big grin Un "truc" pentru tine ar fi sa te vezi mai rar cu ea, pentru inceput, ca sa ai timp sa ti se facador de ea. Restul va veni de la sine, daca va fi sa fie